10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacje z wydarzeń kulturalnych PCKiN

Recital „MICHAŁ BAJOR – piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty” po raz drugi

Michał Bajor wystąpił po raz drugi na scenie Zamku Kazimierzowskiego z recitalem „MICHAŁ BAJOR – piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty”. Pierwszy koncert odbył się 10 listopada 2009 roku i wzbudził ogromne zainteresowanie. Z kwitkiem od kasy odeszła wtedy ogromna ilość osób. Na bardzo wyraźne prośby widzów, aby powtórzyć występ Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK poczyniło odpowiednie kroki. Udało się. Michał Bajor pomimo napiętego terminarza zgodził się wystąpić po raz drugi na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Ta wiadomość ucieszyła wszystkich, którym nie udało się kupić biletu za pierwszym razem.
Obydwa występy Michała Bajora - 10 listopada 2009 roku i 24 stycznia 2010 roku - pozostaną na długo w pamięci przemyskiej widowni. Wspaniały wykonawca, który jak zwykle zachwycał i świetne piosenki, które stworzyły niepowtarzalny klimat to duet doskonały. Koncerty nie składały się jedynie z piosenek. Przed każdym kolejnym utworem Michał Bajor wprowadzał widownię w klimat tego, co za chwilę zaśpiewa. Opowiadał anegdoty związane z kolejnymi piosenkami, jednak jak zaznaczył nie były to historie przeczytane w prasie czy gdzieś zasłyszane. Były to opowieści z pierwszej ręki tzn. od małżonek Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Całość (utwory muzyczne i anegdoty) stworzyła swoistą opowieść o romantycznym, wyidealizowanym, ale jakże pięknym świecie.
Koncerty Michała Bajora promowały jego dwupłytowy album „Michał Bajor – piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty”. Jest to najnowsze (szesnaste) muzyczne wydawnictwo tego artysty. Znajduje się tam 26 utworów Marka Grechuty i Jonasza Kofty m.in. „Niepewność”, „Tango Anawa”, „Miłość”, „Serce”, „Będziesz moja panią”, „Ocalić od zapomnienia”, „Nie dokazuj”, „Dni, których jeszcze nie znamy”, „Korowód” z repertuaru Grechuty oraz z repertuaru Kofty m.in. „Kwiat jednej nocy”, „Podróżą każda miłość jest”, „Samba przed rozstaniem”, „Wakacje z blondynką”, „Jej portret”, „Pamiętajcie o ogrodach”.

 

Koncert Martyny Jakubowicz z zespołem

Zainteresowanie koncertem Martyny Jakubowicz było ogromne. Bilety zostały wyprzedane na długo przed Jej występem w Przemyślu. Oczekiwanie na przyjazd artystki dłużyło się wszystkim szczęśliwym posiadaczom biletów. Wybiła wreszcie godzina 19.00 mroźnego 22 dnia stycznia 2010 roku. W Klubie „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK nadkomplet. Zaczęło się. No i cóż – było tak jak miało być. Ciepło, delikatnie, refleksyjnie, ale chwilami też drapieżnie. Emocjonalnie – wspaniale. Nie mogło być inaczej bo przecież Martyna Jakubowicz jest jedyna w swoim rodzaju. Śpiewane przez nią utwory - w większości napisane przez nią samą - to ballady w rytmach folk, blues i rock. Opowiadają o samotności, miłości, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi. Podobają się starszym i młodszym miłośnikom tego co wartościowe. Spotkanie z Martyną Jakubowicz w przemyskim „Niedźwiadku” było swoistą mieszanką zadumanego nastroju i ognistych rytmów. To wszystko tłumaczy tak szybkie wyprzedanie biletów. Przemyska widownia ma przecież dobry gust.
Martynie Jakubowicz towarzyszyli muzycy: Paweł Mikosz (gitara basowa), Łukasz Matuszyk (akordeon) i Przemek Pacan (perkusja).

JPGMichał Bajor (281,51KB)

JPGMartyna Jakubowicz z zespołem (279,24KB)

JPGMichał Bajor (228,32KB)

JPGMartyna Jakubowicz z zespołem (234,44KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-01-2010 16:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:11