17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wigilia 2009 "Wzrastania"

23 grudnia wspólnota świetlic z Radymna i Przemyśla prowadzonych przez Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie", 37- 700 Przemyśl ul. Kościuszki 5; przeżywała wieczerzę wigilijną.
Gościny dzieciom i młodzieży udzielili, bez wahania właściciele księgarni „Libera” w Przemyślu. Kawiarenka znajdująca się za pomieszczeniami sklepu stanowiła wspaniały klimat i scenerię, adekwatną dla charakteru świętowania. Podniosły nastrój zaakcentowany był nie tyko przez dekorację wnętrza: palącego się kominka, odpowiednio nakrytego stołu czy ubioru uczestników lecz także okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z obu świetlic. Cała oprawa muzyczna oraz scenariusz, były zwieńczeniem zajęć muzyczno – teatralnych prowadzonych w Radymnie dzięki dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej PO FIO. Treść programu nawiązywała do istoty obrzędu wigilijnego, a poszczególni uczestnicy z wielką powagą identyfikowali się z rolami, przyjmując postawy i zachowania wzorcowej rodziny, przeżywającej wigilię bożonarodzeniową.
Szczególne życzenia skierował do uczestników uroczystości ks. Prałat Zbigniew Suchy dodając na koniec: „życzę, aby grupa z Przemyśla mogła w przyszłym roku przeżyć wigilię we własnym lokalu, umożliwiającym stworzenie godnych warunków na takie świętowanie.”
W opłatku uczestniczyli także ks. Tadeusz Pater, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej z Radymna (gdzie ma siedzibę świetlica w Radymnie) przedstawiciel Urzędu Miejskiego P. Robert Gawlik, część Zarządu i członków Stowarzyszenia, wychowawcy, wolontariusze obu placówek no i oczywiście gospodarze kawiarenki.
Po wieczerzy obfitującej w przepyszne domowe potrawy, grupa wokalna intonowała kolędy i pastorałki, co dopełniało treści spotkania. Na zakończenie uczestnicy wigilii doczekali się odebrania prezentów z pod choinki od „aniołka”. Dla dzieci i młodzieży były to okolicznościowe maskotki oraz słodycze, natomiast goście obdarowani zostali małymi świątecznymi rękodziełami wykonanymi w świetlicach.
Przy opuszczaniu lokalu na twarzy dzieci malował się uśmiech i zadowolenie, co wskazywało, że cel wspólnotowej wigilii został spełniony.



Alicja Sabatowska

JPGWigilia "Wzrastania"

JPGWigilia "Wzrastania"

JPGWigilia "Wzrastania"

JPGWigilia "Wzrastania"

JPGWigilia "Wzrastania"

JPGWigilia "Wzrastania"

Opublikował:  | Data publikacji: 28-12-2009 15:50
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15