13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się kolejne szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych

W dniach 7 i 8 grudnia br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyła się, rozpoczęta w czerwcu br., druga edycja szkolenia dla sprzedawców, kelnerów, barmanów, przedsiębiorców oraz innych osób pośrednio lub bezpośrednio odpowiedzialnych za sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych na terenie Przemyśla. Szkolenie, z inicjatywy Prezydenta Miasta Przemyśla, rekomendowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie zorganizował i przeprowadził Wydział Spraw Społecznych. Miało ono na celu uwrażliwić sprzedawców na problemy związane z sięganiem po alkohol szczególnie przez osoby, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletności oraz zachęcić do rzetelnego przestrzegania prawa związanego ze sprzedażą napojów alkoholowych. W trakcie szkolenia przedstawiono zasady odpowiedzialnej sprzedaży oraz reguły ułatwiające pracę sprzedawcom, szczególnie w sytuacji kiedy stykają się z osobami nieletnimi usiłującymi zakupić napoje alkoholowe.
Uczestnikom szkolenia przekazano również podstawowe informacje dotyczące zasad
uzyskania zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, jak również szkód spowodowanych przez spożywanie alkoholu, zwłaszcza przez osoby nieletnie.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz materiały edukacyjne. Szkolenie było też okazją do wymiany doświadczeń oraz przekazania informacji z jakimi najczęściej spotykają się w swojej  pracy uczestnicy.
Wierzymy, że poprzez udział w naszych szkoleniach zaangażowanie sprzedawców uniemożliwi kupno alkoholu nieletnim i pozwoli  bardziej efektywnie przeciwdziałać łamaniu prawa.
Łącznie szkolenie ukończyło 36 osób.

Ponownie w roku 2010 planujemy zaprosić do udziału w szkoleniu sprzedawców
i właścicieli sklepów z terenu miasta Przemyśla, w których prowadzona jest sprzedaż napojów alkoholowych.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Szczegółowe informacje  można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu, ul. Ratuszowa 10A, tel. 016 678 40 10.

Oprac. Agnieszka Pacławska – Wydział Spraw Społecznych
Opublikował:  | Data publikacji: 14-12-2009 13:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 19-05-2011 10:26