16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dni otwartych koszar

Jak co roku w listopadzie uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odwiedzają Polsko – Ukraiński Batalion Sił Pokojowych w Przemyślu w ramach akcji „Dzień otwartych koszar”.

Przywitani przez dowództwo na wojskowym placu, uczniowie obserwowali defiladę żołnierzy i salwę honorową. Następnie zostali zaproszeni do Klubu Garnizonowego, gdziewysłuchali koncertu żołnierskich piosenek. Po koncercie udali się na plac, gdzie żołnierze prezentowali sprzęt wojskowy. Zainteresowaniem uczniów cieszyła się zwłaszcza broń, którą każdy mógł dokładnie obejrzeć, a także pancerny wóz, do którego można było wsiąść i poczuć się prawdziwym żołnierzem. Uczniowie zadawali pytania, na które żołnierze chętnie udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Wielu też uczniów skorzystało z możliwości sfotografowania się z żołnierzami. Pełni nowych wrażeń wrócili do szkoły.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl