10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapowiedzi imprez PCKiN

Przeboje operowe, operetkowe i musicalowe w wyk. Renaty Johnson –Wojtowicz (sopran)

30 grudnia, godz.19:00 (wstęp wolny) - Zamek Kazimierzowski

 

Renata Johnson-Wojtowicz - ur.5.05.1983 r. Naukę śpiewu rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Artura Malawskiego w Przemyślu, a kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dyplom w klasie dr Macieja Bartczaka (2007). Umiejętności wokalne poszerzała na kursach mistrzowskich m.in. Heleny Łazarskiej, Jadwigi Romańskiej, Ingrid Kremling - Domański oraz Gabrieli Munari (Conservatorio Rovigio).
Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała w czasie studiów, gdzie zadebiutowała w roli Hrabiny z opery W. A. Mozarta Wesele Figara. Także w czasie studiów nawiązała współpracę z Operą Śląską w Bytomiu oraz Teatrem Muzycznym w Gliwicach (udział w Carmen - spektakl z Małgorzatą Walewską)
Renata Johnson-Wojtowicz prowadzi bogatą działalność koncertową występując z recitalami w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii).
Jej repertuar jest wszechstronny. Doskonale czuje się w partiach operowych, operetkowych i musicalowych, a także ze względu na szerokie zainteresowania śpiewając repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśniowy.

 

Koncert Noworoczny „W szampańskim nastroju i rytmie walca”

3 stycznia 2010 r. godz. 18.00 Zamek Kazimierzowski - bilety w cenie 35 zł

 

W programie szlagiery operetkowe i musicalowe w wykonaniu Eweliny Hańskiej (sopran), Edyty Ciechomskiej (sopran), Wiesława Bednarka (baryton), Ryszarda Morki (bas), Andrzeja Płonczyńskiego (fortepian), Andrzeja Krajewskiego (prowadzenie).

JPGKoncert Noworoczny (39,52KB)

JPG Renata Johnson-Wojtowicz (36,95KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-12-2009 12:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15