20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomoc Represjonowanym na Białorusi

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

organizuje

Akcję Pomocy Represjonowanym Polakom na Białorusi
.
Paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2010

Celem akcji jest stworzenie sieci pomocy polskim rodzinom osób represjonowanych na Białorusi oraz tych wszystkich, którzy z racji swojej aktywności politycznej, zawodowej, dziennikarskiej i społecznej mają problemy materialne i nie mogą utrzymać swoich rodzin. Pomoc zakłada opiekę ze strony konkretnej polskiej rodziny lub grupy osób, firm, instytucji i partnerów Akcji nad rodziną białoruską w postaci np.:
- pomocy materialnej np.: paczki z żywnością i ubraniami, przesyłane bezpośrednio przez darczyńców;
- przyjmowanie dzieci na wypoczynek i leczenie w Polsce;

- pomocy w zakupie artykułów szkolnych, książek, pomocy naukowych, nauczaniu języka polskiego.

Partnerem głównym ze strony białoruskiej jest Komitet Pomocy Represjonowanym przy Ruchu "Za Swabodu" Aleksandra Milinkiewicza.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski apeluje o rozpropagowanie tej idei w swoich środowiskach, aby rodziny wszystkich opozycjonistów na Białorusi, tak jak kiedyś podobne rodziny w Polsce mogły poczuć w te Święta, że nie są same i że są ludzie dobrej woli obok, w sąsiednim kraju, którzy rozumieją ich sytuację i nie pozostają na nią obojętni.

Więcej informacji oraz numery kont pod adresem: http://www.sgpm.krakow.pl/newsysn/formatka.php?idwyb=61


Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski
z siedzibą w Krakowie
31-004 Kraków, Pl. Wszystkich Świętych 3/4
Biuro: ul. Grodzka 15/2, 31-006 Kraków
tel.: 012 421-74-65; 421-53-89
e-mail: sgipm@neostrada.pl
www.sgpm.krakow.pl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl