-6.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PIĘĆ LAT POD OPIEKĄ ŚWIĘTEGO JANA KANTEGO-DZIEŃ PATRONA SZKOŁY W GIMNAZJUM NR 5 W PRZEMYŚLU

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły w Gimnazjum nr 5 w Przemyślu miały szczególnie uroczystą oprawę - to właśnie pięć lat temu  szkoła powróciła do imienia Św. Jana Kantego, nadanego jej po raz pierwszy w 1914 roku. 

Obchody święta rozpoczęły się 19.10. 2009r. o godz. 9.00 uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele Księży Salezjanów, następnie w podziemiach kościoła uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Przypomniano także historię szkoły sięgającą 1891 r. oraz sylwetkę Św. Jana z Kęt i jego nauki. 

W obchodach wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Naczelnik mgr inż. Piotr Idzikowski pogratulował dyrekcji, nauczycielom i młodzieży wspaniałych osiągnięć, podkreślił wagę odpowiedniego poziomu kształcenia w dzisiejszym świecie oraz zachęcił uczniów do korzystania z szerokiej oferty edukacyjnej, jaką stworzyła dla nich szkoła. Na zakończenie odczytano list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Przemyśla mgr Roberta Chomy.      

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl