2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ważne! Apel Prezydenta o pomoc.

Andrij Sadowyj Mer Miasta Lwowa zwrócił się do Prezydentów kilku miast polskich, w tym także do Prezydenta Miasta Przemyśla z prośbą o pomoc w związku z potwierdzoną na Ukrainie epidemią grypy. Zarówno we Lwowie, jak i na terenie dziewięciu obwodów, ogłoszona została kwarantanna, a dzisiaj, tj. 30 października, Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy potwierdziło, że zachorowanie na grypę A/H1N1 było przyczyną śmierci 30 mieszkańców zachodnich obwodów Ukrainy. Mer prosi o przekazanie dla Miasta Lwowa niezbędnych dodatkowych ilości preparatu leczniczego Tamiflu (Ozeltamivir) i ochronnych maseczek do twarzy. Kontakt w tej sprawie można nawiązać poprzez Departament - Administracja Mera Miasta, tel. +38 032 297 5900.

W związku z tą sytuacją Prezydent Miasta Przemyśla ogłosił zbiórkę lekarstw odpornościowych stosowanych przy grypie oraz ochronnych masek i apeluje o włączenie się do akcji mieszkańców i instytucje.

Akcję koordynuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego - kontakt pod dyżurnym numerem telefonu 16 678 64 34.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl