12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczniowie Gimnazjum nr 3 z wizytą w Blieskastel

W dniach od 5.10.09 do 9.10.09 24 uczniów Gimnazjum nr 3 w Przemyślu wraz z 3 opiekunkami gościła w zaprzyjaźnionej szkole Realschule w Blieskastel w Niemczech. Rewizyta to efekt nawiązanej wcześniej współpracy pomiędzy obiema szkołami.

Niemieccy gospodarze zadbali o wiele atrakcji.

W pierwszym dniu wizyty uczniowie polscy i niemieccy wspólnie spędzali czas, pilnie ucząc się na lekcjach, a później zwiedzając urokliwe zakątki Blieskastel. Drugi dzień pobytu rozpoczął się od spotkania ze starostą powiatu. Wizyta w Homburgu obfitowała w wiele niespodzianek. Spacer połączony z rozwiązywaniem zagadek dotyczących historii miasta był ciekawym sposobem jego poznania. Najdociekliwsi „badacze” otrzymali drobne upominki. Niezapomnianą atrakcją było zwiedzanie podziemi zamkowych. Kolejny dzień pobytu to wizyta w Primasens w muzeum dynamiki i wieczorny spacer z pochodniami w Alsbach, zakończony wspólnym biesiadowaniem. Piątek 9 października był dniem pożegnań. Zapewnieniom szybkiego, ponownego spotkania nie było końca. Na zakończenie wizyty, zostaliśmy zaproszeni na pizzę przez Polaka, mieszkającego od 20 lat w Niemczech. Podziękowaniem za gościnę było spontaniczne odśpiewanie „Sto lat” i wspólne zdjęcie. Popłynęły łzy wzruszenia...

W sobotę 10 października, późnym popołudniem, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Przemyśla. W drodze powrotnej zobaczyliśmy Norymbergę i wrocławską starówkę.

Wizyty takie jak ta, są najlepszym sposobem na wzajemne poznanie się oraz budowanie przyjaznych relacji między młodymi ludźmi.

Dzięki dofinansowaniu przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży – organizację mającą w swoich kompetencjach wspieranie polsko niemieckiej wymiany młodzieży - uczniowie Gimnazjum nr 3 mogli przeżyć  wspaniały tydzień z niemieckimi kolegami.

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 23-10-2009 12:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 23-10-2009 12:32