Podsumowanie "Otwartego Turnieju Drużyn Osiedlowych - Jesień 2009" w piłce nożnej.

P R Z E M Y S K A  J E S I E Ń 2009 r.

"Otwarty Turniej Drużyn Osiedlowych - Jesień 2009" w piłce nożnej

Salezjańska Organizacja sportowa SALOS „Orlęta” w Przemyślu wraz z II LO, po raz  kolejny zorganizowała Otwarty Turniej Osiedlowych Drużyn Piłki Nożnej. Rozpoczęcie miało miejsce 24 września 2009r.. Po Mszy św. dla uczestników o godz. 19.00 odbyło się losowanie grup. 
W sumie w turnieju wzięło udział 14 drużyn, w trzech kategoriach wiekowych. Rozgrywki odbywały się w piątki i soboty na boisku przy II LO w Przemyślu. Zaś finały z racji ataku zimy na hali sportowej II LO. 
Tego typu spędzeniem wolnego czasu, w tym roku było zainteresowanych 140 chłopców, którzy wraz ze swymi opiekunami chcieli w przyjaznej atmosferze, spędzić wolny czas poza szkołą i innymi zajęciami, a także sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Trzeba przyznać że tegoroczny poziom był dość wysoki i finały musiały w grupie młodszej rozstrzygnąć rzuty karne. 
Turniej ten jest bezpłatny a pomoc w organizacji okazali: Prezydent Miasta Przemyśl. Ks. Dyrektor i Proboszcz Parafii Św. Józefa Ks. Kazimierz Skałka, 
P. Dyrektor II LO w Przemyślu Artur Pich. 
Zakończenie Turnieju miało miejsce w niedzielę 18 października o godz. 15.00. Zaś o godz. 13.30 rozpoczęły się pierwsze mecze finałowe. Uroczyste zakończenie Turnieju w miłej rodzinnej atmosferze z rozdaniem pucharów dla zwycięzców i dyplomów dla wszystkich drużyn, opiekunów i uczestników pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość i już myśleć o kolejnej edycji tego turnieju w maju przyszłego roku. Turniej od strony sportowej zakończył się wręczeniem pucharów dla najlepszego strzelca w całym turnieju oraz prestiżowej i największej nagrody FAIR PLAY – którą w tym roku otrzymała drużyna „ZIMNY LECH”. Skoro zaczęliśmy turniej z Panem Bogiem to i na koniec nie zabrakło naszej modlitwy i Bożego Błogosławieństwa udzielonego nam przez Ks. Jana Hańderka Dyrektora Centrum Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży z Krakowa.

Osobiście uważam Jesienny Turniej Osiedlowych Drużyn Piłki Nożnej za udany i życzę wszystkim biorącym w nim udział dalszych sukcesów sportowych.
                                                                Ks. Tadeusz Nowak SDB
                                                        PREZES S.L. SALOS „ORLĘTA”
 
 
Opublikował(a):  Data publikacji: 20-10-2009 15:21 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 20-10-2009 15:30

Na skróty