16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Medal „Pro Memoria” dla Prezydenta Miasta Przemyśla

We wtorek 20 października br. w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbyła się uroczystość wręczenia Medali „Pro Memoria”. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla został wyróżnionym tym odznaczeniem „za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu”. Medal Pro Memoria to polskie odznaczenie cywilne, przyznawane przez Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. W uroczystości udział wzięli również Wiesław Jurkiewicz i Dariusz Iwaneczko Zastępcy Prezydenta Miasta. Wśród odznaczonych znalazł się również Andrzej Wyczawski Burmistrz Miasta Jarosławia. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Medal "Pro Memoria" został ustanowiony przez Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 25 stycznia 2005, za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.
Uhonorowani mogą być uczestnicy walk na wszystkich frontach oraz osoby fizyczne i prawne szczególnie zasłużone w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu
(za www.wikipedia.org).

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGMedal „Pro Memoria” dla Prezydenta Miasta Przemyśla

Opublikował:  | Data publikacji: 20-10-2009 15:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15