13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert Zespołu Ogród Wyobraźni Rodzina Zalewskich z okazji IX Dnia Papieskiego

IX Dzień Papieski upłynął pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Obchodzony był w całej Polsce. Odbywały się koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne oraz msze święte, podczas których wierni modlili się o beatyfikację Papieża Polaka. Podobnie było w Przemyślu, mieście które Ojciec Święty odwiedził 2 czerwca 1991 roku. Jednym z „elementów” tego dnia był koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II w wykonaniu Zespołu Ogród Wyobraźni Rodzina Zalewskich z Brańska na Podlasiu, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego.

O muzyce można dużo mówić, jednak muzykę najlepiej słuchać. Dlatego jaki ten koncert był najlepiej wiedzą ci, którzy go wysłuchali – a sądząc po ich reakcjach był znakomity.
Oto o godz. 18.00 na scenę wchodzi trójka skromnych Zalewskich: Tadeusz (ojciec), Damian (syn) i Justyna (córka). Skromni, ale o ogromnym potencjale twórczym, co dodatkowo potęguje wydźwięk wykonywanych utworów. Zaczynają - „z pewną nieśmiałością” – odprawiać swój hołd poświęcony największemu z Polaków. Prawdziwość tego co robią sprawia, że przenikają w głąb każdej osoby znajdującej się na sali widowiskowej. Chwilami wydaje się, iż ten przekaz wymyka się z tego miejsca i płynie dalej.
Repertuar Zalewskich to przede wszystkim utwory (piosenki i wiersze) własne. Zespół specjalizuje się w muzyce chrześcijańskiej, ale nie tylko. Mają szeroki repertuar, nagrali 6 płyt CD. Koncertowali już nieomal w każdym zakątku Polski, a także kilkakrotnie w Belgii i we Francji. Zdobyli wiele znaczących nagród na festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich. Swój poziom potwierdzili w Przemyślu. Oprócz piosenek o charakterze religijnym były również – jak je nazwał spiritus movens całego przedsięwzięcia Tadeusz Zalewski – piosenki świeckie. Koncert zakończyła – nie mogło być inaczej - BARKA ulubiona pieśń oazowa Jana Pawła II. Śpiewali ja wszyscy. Na stojąco. Trzymając się za ręce. Jednak to nie był koniec. Na wyraźne życzenie widowni Zalewscy z wielką przyjemnością wykonali jeszcze kilka piosenek.
O muzyce można dużo mówić, jednak muzykę najlepiej słuchać. Odnosi się to szczególnie do tej o charakterze religijnym.

Tadeusz Zalewski jest z zawodu leśnikiem, a z pasji muzykiem i poetą. Wydał cztery tomiki poezji. Komponuje melodie i pisze teksty wykonywanych przez zespół utworów.
Damian Zalewski to student IV roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Białymstoku oraz uczeń IV klasy średniej Szkoły Artystycznej im. Anny German w Białymstoku. Klawiszowiec, wokalista, kompozytor. Laureat wielu festiwali piosenki.
Justyna Zalewska jest uczennicą I klasy liceum i IV klasy średniej Szkoły Artystycznej im. Anny German w Białymstoku. Wokalistka, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Bielsku Podlaskim w klasie skrzypiec.

 

źródło: PCKiN

JPGKoncert Zespołu Ogród Wyobraźni (219,04KB)

JPGKoncert Zespołu Ogród Wyobraźni (239,20KB)

JPGKoncert Zespołu Ogród Wyobraźni (316,17KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-10-2009 10:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-02-2010 10:35