10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wymiana młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu i z Gimnazjum Schloß – Neuhaus w Paderborn Przemyśl 2009

W dniach 02.10.-09.10.2009r. odbyło się siódme przemyskie spotkanie młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu i z Gimnazjum Schloß Neuhaus w Paderborn. W wymianie wzięło udział 18 uczniów z Polski oraz 18 uczniów z Niemiec wraz z opiekunami. Uczestnicy spotkania mieli okazję do zapoznania się z historią i kulturą naszego miasta i regionu.

Uczniowie realizowali przygotowany przez nauczycieli partnerskich szkół program, który jest integralną częścią europejskiego projektu „GSN GOES EUROPE”, obejmującego szkoły w Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Turcji, na Węgrzech i w Rosji.

Uczestnicy projektu spotkali się z dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego, Tomaszem Dziumakiem, zapoznali się z polskim systemem nauczania i wychowania, obserwowali zajęcia prowadzone przez nauczycieli rożnych przedmiotów.
Goście z Paderborn zwiedzili zabytki Starego Miasta, Muzeum Dzwonów i Fajek, a także Muzeum Historii Miasta Przemyśla, wjechali kolejką krzesełkową na fort Zniesienie, podziwiali panoramę Przemyśla z Kopca Tatarskiego, wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w klubie „Imperium”. W ramach programu zorganizowano wycieczkę do Jarosławia, która obejmowała zwiedzanie Starego Miasta, trasy podziemnej oraz muzeum Orsettich. Grupa uczestniczyła także w projekcie językowym „Mein Heimatland- dein Reiseziel”.

8. października grupa niemieckich gości została uroczyście przyjęta w Urzędzie Miejskim przez Prezydenta Przemyśla, Roberta Chomę. W spotkaniu udział wzięła wicedyrektor liceum, Katarzyna Harasimowicz-Gąska oraz nauczycielki języka niemieckiego: Edyta Dedio i Katarzyna Lis. Goście zostali obdarowani drobnymi upominkami. Pan Prezydent cieszył się z kontynuacji wymiany szkolnej i życzył powodzenia w dalszej realizacji projektu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.
W Przemyślu program koordynowały nauczycielki języka niemieckiego I LO: Agnieszka Organ, Monika Szozda, Edyta Dedio oraz Joanna Jucha.
Rewizyta w partnerskim mieście planowana jest w czerwcu 2010 roku.


Monika Szozda
Joanna Jucha

JPGNULL (328,86KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 12-10-2009 10:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15