15.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wojewódzkie podsumowanie rywalizacji sportowej szkół, klubów, gmin i powiatów za rok szkolny 2008/09 - Krosno

PRZEMYŚL jak zwykle najlepszy!
 
Dnia 28 września 2009 r. w Krośnie w hali MOSiR-u odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, klubów, gmin i powiatów za rok szkolny 2008/2009. Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów – Gimnazjada młodzieży i dla szkół średnich - Licealiada. W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 100 tysięcy młodych sportowców.

 W kategorii szkół podstawowych startowało aż 766 szkół podstawowych. Nagrody wręczono dziesięciu najlepszym.

1 miejsce – SP Nr 4 Sanok (lekka atletyka, piłka siatkowa i unihokej – to dyscypliny w których szkoła odnosi największe sukcesy)
2 miejsce – Narciarska Szkoła Sportowa Ustrzyki Dolne (narciarstwo i lekka atletyka to domena tej szkoły)
3 miejsce – SP Nr 1 Sanok (unihokej i łyżwiarstwo)
4 miejsce – SP Nr 3 Tarnobrzeg (szkoła specjalizuje się w badmintonie, koszykówce i gimnastyce)
5 miejsce – SP Nr 14 Przemyśl (to przede wszystkim wieloboje lekkoatletyczne , biegi przełajowe, pływanie i piłka ręczna)

6 miejsce – SP Nr 4 Przemyśl
(wieloboje lekkoatletyczne to domena tej szkoły)
7 miejsce - SP Nr 16 Przemyśl
(wieloboje lekkoatletyczne i biegi przełajowe)
8 miejsce - SP Nr 7 Krosno (szkoła największe sukcesy odnosi w piłce ręcznej i biegach przełajowych)
9 miejsce – SP Nr 5 Dębica (pływanie, łyżwiarstwo – to specjalności tej szkoły)
10 miejsce - SP Nr 9 w Dębicy (przede wszystkim piłka siatkowa, piłka nożna, la)

 W kategorii Gimnazjada młodzieży sklasyfikowano 466 gimnazjów. Najlepsze z nich to:
1 miejsce – G. Nr 4 Sanok (szkoła zdobywała medale w lekkiej atletyce, unihokeju i łyżwiarstwie)
2 miejsce – G. Nr 5 Przemyśl (to mistrzowie województwa w biegach przełajowych
i lidze lekkoatletycznej)

3 miejsce – G. Nr 1 Przemyśl (
szkoła specjalizuje się w piłce ręcznej i lekkiej atletyce),
4 miejsce – Narciarska Szkoła Sportowa Ustrzyki Dolne (narciarstwo i lekka atletyka – to specjalności tej szkoły)
5 miejsce – G. Nr 3 Dębica (domeną szkoły jest łyżwiarstwo i pływanie)
6 miejsce – G. Nr 1 Sanok (szkoła największe sukcesy odnosi w unihokeju, łyżwiarstwie i pływaniu)
7 miejsce – G. Nr 7 Rzeszów (tenis stołowy, koszykówka)
8 miejsce – G. Nr 3 Krosno (w ub. roku największe sukcesy w aerobiku)
9 miejsce – G. Tarnawa Dolna (koszykówka i piłka ręczna – to specjalność szkoły)
10 miejsce – G. Nr 4 Krosno (bardzo wszechstronna szkoła, startuje we wszystkich dyscyplinach).
 
W kategorii Licealiada udział brało 173 szkoły z całego województwa.
1 miejsce – V LO Rzeszów (to najlepsi w województwie lekkoatleci, oraz medaliści w piłce siatkowej)
2 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu (bardzo wszechstronna szkoła która, udział bierze we wszystkich zawodach)

3 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy (domeną tej szkoły jest lekka atletyka, unihokej i badminton)
4 miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu (najlepsze wyniki uzyskują w unihokeju i piłce ręcznej)
5 miejsce – Zespół Szkół w Iwoniczu (to również jedna z najbardziej wszechstronnych szkół, startują w prawie wszystkich zawodach)
6 miejsce – ZS Nr 1 w Nowej Dębie (w ub. roku medale zdobywali w biegach przełajowych i lidze lekkoatletycznej)
7 miejsce – Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (szkoła największe sukcesy osiąga w zawodach lekkoatletycznych)
8 miejsce – ZSP Nr 5 w Krośnie (najlepsze wyniki w piłce siatkowej i biegach przełajowych)
9 miejsce – Samorządowe LO w Stalowej Woli (to m.in. mistrzowie województwa koszykówce i tenisie stołowym)
10 miejsce – Zespół Szkół Nr 2 w Sanoku (najwięcej punktów uzyskali w piłce ręcznej i tenisie stołowym)
 
W kategorii gmin za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży sklasyfikowano prawie wszystkie - bo 158 gmin.
Nagrody odebrały 4 najlepsze czyli:
1 miejsce – miasto Przemyśl
2 miejsce – miasto Rzeszów
3 miejsce – miasto Sanok
4 miejsce – miasto Krosno
Najlepszą gminą wiejską została gmina Żyraków (powiat dębicki).
 
   Prowadzona była również klasyfikacja powiatów. W zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, udział brały wszystkie (25) powiaty.
Wśród szkół podstawowych i gimnazjów:
1 miejsce – powiat sanocki
2 miejsce – powiat dębicki
3 miejsce – powiat grodzki Przemyśl
 
Wśród szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce – powiat dębicki
2 miejsce – powiat grodzki Rzeszów
3 miejsce – powiat grodzki Krosno
 
Corocznie Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie prowadzi klasyfikacje na najlepszy klub Szkolnego Związku Sportowego.
W ubiegłym roku podobnie jak w latach poprzednich najlepszym klubem naszego województwa został MKS „Halicz” Ustrzyki Dolne.  
Na II miejscu uplasował się UKS „Lotnik” w Wierzawicach.
III miejsce przypadło Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Tempo 5” w Przemyślu.
 
Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie przyznał Honorowe medale „Za zasługi w sporcie szkolnym” między innymi nauczycielom z Przemyśla: Pani Teresie Życzkowskiej (nauczyciel wf w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu) i Panu Mieczysławowi Jałocha (nauczycielowi wf w Gimnazjum Nr1 w Przemyślu).
Wyróżnieni nauczyciele: Pani T. Życzkowska i Pan M. Jałocha oraz wręczający odznaczenia J. Falandys i J. Wojtas
 
Różna jest miara sukcesu poszczególnych szkół, bo różna jest konkurencja lecz podkreślić należy stałe miejsca naszych liderów za miniony rok szkolny i lata poprzednie (szczegóły punktacji na stronie http://www.szs.res.pl/ ). Wśród podstawówek najlepszej czternastki i będącej zawsze tuż za nią czwórce oraz wyjątkowo wysoko sklasyfikowanej w tym roku szesnastce. Wśród gimnazjów liderującej piątce i będącej tuż za nią jedynce oraz w tym roku wysoko sklasyfikowanej dwójce oraz wyjątkowo wśród szkół ponadgimnazjalnych po latach brylującemu „słowakowi” – oraz również po latach triumfu „morawie”, która jakby spasowała w walce o wojewódzki championat.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich wspaniałych młodych sportowców, ich nauczycieli i trenerów oraz przychylności dyrekcji wymienionych szkół osiągnęliśmy kolejny raz wspaniały efekt końcowy i „tradycyjne” I  miejsce dla Miasta Przemyśla. Dziś zazdroszczą nam wyników, a my innym obiektów sportowych – sztuką będzie utrzymać miejsce i przegonić w infrastrukturze sportowej.
Nagrody zwycięzcom wręczali Podkarpacki Kurator Oświaty i jednocześnie Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Jacek Wojtas, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego – Jan Falandys (olimpijczyk), Wiceprezydent Miasta Krosna i przedstawiciele władz samorządowych Krosna.
Nagrody dla szkół odbierały reprezentacje uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego, a statuetki dla Miasta Przemyśla odebrała Marta Kroczek z Wydziału Sportu.
 

JPGWyróżnieni nauczyciele

JPGReprezentacja I LO Przemyśl

JPGStatuetki dla Miasta Przemyśla

JPGReprezentacje "przemyskich podstawówek"

JPGReprezentacje Gimnazjów z Przemyśla