Podkarpackich dworków czar

W ramach obchodów tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa "Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz" - w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu 19 września br otwarta została wystawa fotografii Pani Agnieszki Radziejowskiej „Podkarpackich dworków czar…”
Oglądając zdjęcia w jesiennej scenerii, przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina, przybyli goście mogli przeniknąć atmosferą minionej epoki, a autorce udało się odkryć i przywrócić pamięci czasów minionych.
Autorka fotografią zajmuje się amatorsko. Obraz utrwalony na zdjęciach jest konsekwencją jej pasji, marzeń. i prywatnych zainteresowań poznawaniem historii regionu i dziedzictwa narodowego.
„Utrwalone na fotografiach dwory, pałace czy ich ruiny niosą za sobą nie tylko swoją własną, ale i naszą Polską historię. Przypominają zarówno o wielkich rodach, jak i mało znanych postaciach. W swym wyglądzie zadziwiają różnorodną formą i architekturą. Niektóre są wyniosłe, a inne niezwykle skromne, ale każdy ma w sobie to coś, co potrafi zachwycić” - tak mówi o swoich fotografiach autorka.

Ponad pięćdziesiąt prac fotograficznych obejrzeć można do dnia 24września , a wiklinowych koszach na każdego czekają pyszne jabłka z ogrodu autorki.

Agnieszka Radziejowska, na co dzień pracownik Urzędu Miejskiego w Przemyślu, a w życiu prywatnym realizuje swoje zamiłowanie do piękna ukrytego w zamkach i dworkach. Zebrane podczas rodzinnych podróży materiały i wiedza zaowocowały cyklem artykułów w miesięczniku „Nasz Przemyśl”. Artykuły pod takim samym tytułem „Podkarpackich dworków czar”, cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wystawa jest ich podsumowaniem i dopełnieniem.

Grzegorz Karnas

JPGPodkarpackich dworków czar (294,71KB)

JPGPodkarpackich dworków czar (147,87KB)

JPGPodkarpackich dworków czar (167,64KB)

JPGPodkarpackich dworków czar (150,87KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 21-09-2009 12:59 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 02-02-2010 10:35

Na skróty