19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Szczęśliwe dzieciństwo"

Miasto Przemyśl bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Jej organizatorami są: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Fundacja Dzieci Niczyje, a partnerem - Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, natomiast patronatem objęła ją Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Koordynatorem i równocześnie ambasadorem działań na terenie naszego miasta w ramach tej kampanii jest Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy mieszczący się przy ulicy Jasińskiego 1.
Celem trwającej kampanii jest przeciwdziałanie stosowaniu kar fizycznych wobec dzieci w Polsce: uświadomienie negatywnych konsekwencji bicia dzieci oraz promowanie metod wychowawczych alternatywnych do kar fizycznych. W ramach promowania inicjatyw organizatorów kampanii Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza wszystkich zainteresowanych fotografowaniem do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Szczęśliwe dzieciństwo”. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie www.dziecinstwobezprzemocy.pl oraz na plakacie. O innych inicjatywach organizatorów oraz lokalnego ambasadora kampanii będziemy informować na bieżąco.

 

Organizatorzy kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” zapraszają wszystkich zainteresowanych fotografią do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym pod hasłem „Szczęśliwe dzieciństwo”.
Czas dzieciństwa to zakopywanie „sekretów” w ogródku, ręce lepkie od waty cukrowej, przyjaźnie z psami z sąsiedztwa i hodowla ślimaków w słoiku. To też tata, który nosi na barana i mama, do której można się przytulić, gdy zrobi się ciemno. Dzieciństwo to czas wspaniałych emocji, które inspirują ludzi wkoło. Może Państwo mają pomysły na pokazanie tego szczególnego okresu radości?
Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii ilustrującej temat „Szczęśliwe dzieciństwo” (portret, reportaż) i przesłanie pracy pocztą elektroniczną na adres .

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury, w skład którego wejdą uznani polscy fotograficy, wśród nich Tomek Sikora. Na laureatów konkursu czeka wystawa oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny ufundowany przez firmę Nikon:

I miejsce - lustrzanka cyfrowa Nikon D3000 z obiektywem 18-55 mm – zapewniająca znakomitą jakość zdjęć i oferująca szeroki zakres funkcji, które ułatwiają i uatrakcyjniają fotografowanie. Przetwornik obrazu o rozdzielczości 10,2 mln pikseli oraz szybki, wydajny autofokus zapewniają precyzyjne wykonywanie szczegółowych zdjęć. Duży monitor LCD o przekątnej 3 cale pozwala wygodnie komponować i sprawdzać ujęcia oraz ułatwia korzystanie z wbudowanego menu retuszu, które umożliwia modyfikowanie zdjęć bez użycia komputera.
II miejsce - Nikon COOLPIX S1000pj - pierwszy na świecie aparat kompaktowy z wbudowanym projektorem, który pozwala wyświetlać zdjęcia i filmy bez użycia telewizora czy komputera, na dowolnej płaskiej powierzchni, jak ściana czy sufit. Ten smukły i mobilny aparat jest bardzo prosty w obsłudze i dysponuje wieloma funkcjami ułatwiającymi robienie znakomitych zdjęć, takimi jak automatyczny wybór programu tematycznego czy zautomatyzowany system zdjęć portretowych – z funkcją miękkiego odcienia skóry. Model posiada matrycę 12 mln pikseli i 5-krotny zoom optyczny z hybrydową redukcją drgań VR (redukcja drgań w obiektywie i elektroniczna).
III miejsce - Nikon COOLPIX S630 - to wyróżniający się ergonomiczną formą aparat o rozdzielczości 12 milionów pikseli, który dzięki wygodnemu uchwytowi zapewnia doskonałe rezultaty fotografowania. Aparat wyposażony został we wszechstronny obiektyw NIKKOR z 7-krotnym zoomem optycznym z redukcją drgań VR z przesunięciem matrycy CCD, 2,7-calowy monitor LCD, funkcję automatycznego wyboru programu tematycznego oraz systemem zdjęć portretowych z technologiami zapobiegania rozmyciu obrazu.

Prace finalistów będą prezentowane na wystawie w Galerii Jabłkowskich przy ul. Chmielnej 21 w Warszawie od 24 października 2009 r. Wszelkie informacje na temat konkursu, jego regulamin, karta zgłoszeniowa oraz specyfikacje dotyczące prac znajdziecie Państwo na stronie www.dziecinstwobezprzemocy.pl. Termin zgłaszania prac: od 15 sierpnia do 6 października 2009 roku.

Kampania „Dzieciństwo bez przemocy” pod hasłem „Bite dzieci widzą świat inaczej” ma na celu uświadomienie rodzicom negatywnych konsekwencji stosowania kar fizycznych wobec dzieci oraz promowanie pozytywnych metod wychowawczych. Edukując rodziców, pokazujemy im drogi do stworzenia dzieciom szczęśliwego dzieciństwa.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerami konkursu są: Związek Polskich Artystów Fotografików, Nikon oraz Galeria Jabłkowskich, a partnerami medialnymi - portale Fotopolis.pl i eDziecko.pl.

Organizator

Partnerzy


Opublikował:  | Data publikacji: 11-09-2009 09:58
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15