7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Przemyśla wyróżniony Medalem "Pro Memoria"

Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych podjął decyzję o wyróżnieniu Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla Medalem "Pro Memoria". Z wnioskiem o przyznanie tej odznaki wystąpiła Profesor Janina Marciak - Kozłowska.

Medal "Pro Memoria"  został ustanowiony w sześdziesiątą rocznicę zakończenia II wojny światowej w celu uhonorowania m.in. osób fizycznych i prawnych szczególnie zasłużonych w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. W Przemyślu to odznaczenie posiada już trzy szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 15, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych oraz Technikum Nr 8 im. Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka.

Wręczenie odznaki Prezydentowi Przemyśla i innym wyróżnionym zaplanowano na drugą połowę października w Jarosławiu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl