9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niepoważna gra planszowa z Twierdzy Przemyśl do wzięcia w Warszawie

Twierdza Przemyśl, 14 sierpnia 2009 r.

Uprzejmie donoszę, że niepoważna gra planszowa „Dobry wojak Szwejk i wehikuł czasu Wincentego Svobody” – ze mną w roli głównej – zadebiutuje jutro w warszawskich salonach Inmedio i Relay. Każdy kto kupi dowolną gazetę lub czasopismo otrzyma w prezencie wspomnianą grę oraz nie mniej niepoważny komiks „Nieznana przygoda dobrego wojaka Szwejka w mieście Przemyślu”.

Gra i komiks z moim nieskromnym udziałem trafi m.in. na lotnisko Okęcie, na Dworzec Centralny, do największych i najliczniej odwiedzanych przez miejscową oraz napływową ludność galerii handlowych i w wiele innych równie ciekawych miejsc.

Autorem rysunków jest Daniel de Latour, a niepoważnego scenariusza i jeszcze mniej poważnych opisów pól Janusz Berger. Gra rozgrywa się w ciągu jednego dnia, który spędziłem w Twierdzy Przemyśl odwiedzając zaledwie kilka z kilkuset niezwykłych miejsc jakie można zobaczyć w pięknym mieście nad Sanem. Na szczęście słynny wytwórca fajek Wincenty Svoboda użyczył mi swego wehikułu czasu. Dzięki niemu mogłem się przenieść m.in. do roku 2006, gdy otwarto nowoczesny stok narciarski oraz do roku 2009 do Fredreum – najstarszego teatru amatorskiego w Europie, który za siedzibę przyjął Zamek Kazimierzowski na wzgórzu parkowym. Wehikuł kilka razy spłatał mi figla i poniósł do Salis Soglio – najlepiej zachowanego fortu z czasów I. Wojny Światowej i do Krasiczyna, gdzie znajduje się bajkowy, aczkolwiek nawiedzony przez Białą Damę, zamek.

Na koniec dodam, że odkąd jestem twarzą Twierdzy Przemyśl ruch turystyczny w mieście znacznie się ożywił, a w tym roku jest wręcz rekordowy.
Ciekawe, nieprawdaż?

Pozdrawiam gorąco,

 

Dodatkowych informacji udzielają:
Anna Gremska
Wydział Kultury Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu
0 16 675 21 05
turystyka@um.przemysl.pl

Janusz Berger
Perspektywa Studio Architektury Marki Sp. z o.o.
0 601 686 272
janusz.berger@perspektywa.eu

Wydział Kultury, Promocji i Turystyki
Urzędu Miejskiego w Przemyślu
Rynek 1
37-700 Przemyśl

Opublikował:  | Data publikacji: 14-08-2009 11:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15