17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tancerze ze SZKOŁY TAŃCA „A-Z” z Przemyśla w Paderborn

W dniach 30 lipca – 3 sierpnia br. na specjalne zaproszenie Paderborn, 40 osobowa grupa tancerzy ze Szkoły Tańca „A-Z” z Przemyśla uczestniczyła w „EUROPAFEST ’ 2009” - obchodach święta patrona naszego partnerskiego miasta w Niemczech – Liboriusza.

Na tę okazję przygotowany został nowy program pokazów tanecznych , który obejmował tańce standardowe – np.: efektowne, pełne ekspresji tango argentyńskie pt. „Tango espressivo” , tańce nowoczesne / hip hop, break dance …/ w wykonaniu tancerzy z „Dance 4 Fans Club” i „Azetek” / oraz żywiołowy: rockn’ roll i jive, a także gorące tańce latynoamerykańskie /samba, cha - cha, reggaeton i salsa / w specjalnie skomponowanej choreografii Formacji Tanecznej „A-Z” pt. „COLOR LATINO”
Uroku pokazom dodały kolorowe stroje i odpowiednio dobrana muzyka charakterystyczna dla każdego rodzaju tańca ; wysublimowana w tangu , dynamiczna tańcach nowoczesnych oraz gorąca , żywiołowa i emocjonująca w rytmach latynoskich.

Cykl pokazów tancerzy „A –Z” / w liczbie 9 / odbywał się w różnych miejscach miasta , w towarzystwie innych zaproszonych zespołów, m.in. z Anglii, Ghany i Boliwii. / Młodzież nawiązała kontakty z tancerzami z różnych krajów /.
Za każdym razem , gdy pojawiali się młodzi tancerze z Przemyśla gromadziła się liczna publiczność i gromkimi brawami wyrażała swój aplauz.
Słowa uznania o tanecznym profesjonalizmie oraz szczególną opiekę grupa „A-Z” otrzymała także od Pani Heidi Wernerus-Neumann – Prezesa Towarzystwa Przyjaźni Paderborn – Przemyśl.

Podczas wizyty w Ratuszu grupa tancerzy ze Szkoły Tańca „A-Z” miała okazję spotkać się z Burmistrzem Paderborn / Heinz Paus/ i przekazać podziękowania oraz pamiątkową statuetkę z okazji jubileuszu 15-lecia Szkoły.
Tancerze z „A-Z” swoimi tanecznymi pokazami godnie reprezentowali miasto Przemyśl. Pozytywne opinie pojawiły się także w niemieckiej prasie.

źródło: Ola Sołga Szkoła Tańca A-Z

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował: Sebastian Styś | Data publikacji: 11-08-2009 10:08
Modyfikował: Sebastian Styś | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15