9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Z batutą i humorem" – koncert orkiestry Macieja Niesiołowskiego

1 sierpnia br. o godz. 20:00 (bilety w cenie 45 zł), na scenie plenerowej przed Zamkiem Kazimierzowskim odbędzie się koncert orkiestry Macieja Niesiołowskiego "Z batutą i humorem".
Orgganizatorami wydarzenia są: Agencja Artystyczna „SOLID –POL”, Prezydent Miasta Przemyśla, Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

„Z batutą i humorem” to koncert według pomysłu i oryginalnego scenariusza Macieja Niesiołowskiego – jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich dyrygentów, a jednocześnie znanego popularyzatora muzyki klasycznej. Przez wiele lat prowadził on cykl niezwykle popularnych telewizyjnych koncertów, wypełnionych zabawnymi anegdotami i gagami, poprzez które przybliżał widzom najwspanialsze dzieła muzyki światowej. Konwencja sprawdzona, niezwykle widowiskowa i co najważniejsze gwarantująca wspaniałą muzykę oraz cudowną zabawę. Teraz przemyska publiczność będzie miała okazję zobaczyć to wszystko na żywo.

Maciej Niesiołowski (dyrygent i wiolonczelista) pochodzi ze Śląska. W Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie studiował wiolonczelę (u Arnolda Rezlera) i dyrygenturę (u Bohdana Wodiczki). Jest także absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (Studium Obrotu Dziełami Sztuki Profesjonalnej na Wydziale Handlu Zagranicznego). Jako wiolonczelista grał w zespole kameralnym „Con moto ma cantabile” i w Kwartecie Wilanowskim. Jako dyrygent zaczął pracować w 1974 roku. Kierował orkiestrami w Warszawskiej Operze Kameralnej, w Teatrze Wielkim w Warszawie, orkiestrą Akademii Muzycznej, był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Popularność zyskał dzięki cyklowi muzycznych programów telewizyjnych „Z batutą i humorem”. Efektem była Nagroda Radiokomitetu w 1989 roku oraz Nagroda Publiczności Wiktor w 1990 roku.

Opublikował:  | Data publikacji: 28-07-2009 14:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-02-2010 10:30