24 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbył się festyn "Bezpieczne wakacje" oraz I Przemyski Piknik Organizacji Pozarządowych

W dniu 5 lipca na Wzgórzu Zamku Kazimierzowskiego odbył się festyn „Bezpieczne wakacje” oraz I Przemyski Piknik Organizacji Pozarządowych.

Festyn „Bezpieczne wakacje” to cykliczna impreza dla rodzin, której zadaniem jest promocja zdrowego stylu życia, wolnego od różnorakich używek. W tym celu w specjalnie  przygotowanym punkcie konsultacyjnym można było skorzystać z poradnictwa w zakresie uzależnień oraz zaopatrzyć się w ulotki i materiały informujące o wszelkich zagrożeniach, na które będziemy narażeni w czasie wypoczynku letniego. Przez cały czas trwania festynu dyżurowali przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom, a także Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.


Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program dla dzieci. Najmłodsi skorzystali z licznych konkursów, gier i zabawy. Rozlosowano cenne i atrakcyjne nagrody. Dla zwycięzców zawodów szachowych i tenisa stołowego czekały statuetki oraz dyplomy. Oczywiście nie mogło zabraknąć malowania twarzy i przejażdżki kucykiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska służb mundurowych.
Pewnym novum tegorocznych „Bezpiecznych wakacji” było połączenie festynu z I Przemyskim Piknikiem Organizacji Pozarządowych. Celem Pikniku było pokazanie wielości organizacji pozarządowych, przybliżenie mieszkańcom miasta ich działalności, jak również osiągnięć w wielu dziedzinach życia społecznego. Swoją działalność zaprezentowało prawie 30 organizacji; każda przygotowała jedyną w swoim rodzaju formę autoprezentacji. Mając do dyspozycji namiot lub stragan, zgromadzono różne materiały ukazujące konkretny obszar działalności: pomoc społeczną, naukowo-edukacyjną, sportową, medyczną, teatralną itp. Część stowarzyszeń skorzystała z możliwości występu na scenie.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały patrole Szwejkowskie z Cesarsko Królewskiej Twierdzy Przemyśl.  


Wśród imprez towarzyszących zorganizowano panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli władz miasta, miejskich i wojewódzkich organizacji pozarządowych oraz środowiska naukowego. Panel, poświęcony dyskusji nad miejscem i rolą organizacji pozarządowych w budowaniu partnerskich z samorządem lokalnym, poprowadził znany dziennikarz Jan Miszczak.


Przez cały czas trwania Pikniku, na wewnętrznym dziedzińcu zamkowym, przy „stoliku obywatelskim” dyżury pełnili zaproszeni posłowie na Sejm RP, radni Rady Miejskiej w Przemyślu i prezydenci.


Słowa szczególnej wdzięczności należy skierować do ks. prałata Stanisława Zarycha, który niestrudzenie, przez wiele godzin, rozmawiał z uczestnikami festynu. W trakcie tego spotkania można było nabyć książkę autorstwa Krzysztofa Fila pt. „Pasterz”, poświęconą życiu i działalności ks. Stanisława wraz z cenną dedykacją zarówno autora, jak i samego bohatera.         


Zwieńczeniem całej imprezy był wspaniały koncert Archidiecezjalnego Chóru „Magnificat”.  

 

Wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz gościom składamy gorące podziękowania. Słowa wdzięczności organizatorzy kierują do sponsorów, którzy ufundowali tak cenne nagrody.

 

Zapraszamy także do Galerii.

 

 

DOTLista sponsorów

DOTStreszczenie panelu

DOTNULL

DOTUczestnicy panelu

DOTAlfabetyczny wykaz organizacji uczestniczących w Pikniku

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 07-07-2009 14:39
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 03-03-2015 14:30