20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmowy na temat zmiany granic Miasta Przemyśla w MSWiA

W środę 1 lipca br. delegacja przemyskiego samorządu wzięła udział w spotkaniu z Tomaszem Siemoniakiem Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotyczyło one kwestii związanej ze zmianą granic miasta Przemyśla. W spotkaniu udział wzięli również Posłowie na Sejm RP Piotr Tomański i Marek Rząsa. Podczas spotkania Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla przedstawił kwestie dotyczące złożonego wniosku o zmianę granic miasta. W składzie delegacji byli również Radni Rady Miejskiej: Lucyna Podhalicz, Eugeniusz Strzałkowski oraz Józef Leja. O kwestiach merytorycznych dotyczących złożonego wniosku mówiła Alicja Strojny Naczelnik Wydziału Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Przemyślu, która również wzięła udział w tym spotkaniu.
Mirosław Karapyta Wojewoda Podkarpacki pozytywnie zaopiniował wniosek w zakresie przyłączenia do miasta Przemyśl sołectwa Kruhel Wielki z gminy Krasiczyn oraz sołectwa Krówniki z gminy Przemyśl. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do końca bieżącego miesiąca odniesie się do wniosku złożonego przez przemyski samorząd.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl