2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej społeczność żydowską Przemyśla

22 czerwca br. przed budynkiem Przemyskiej Biblioteki Publicznej - dawnej Nowej Synagogi, zwanej też Synagogą Mojżesza Scheinbacha - odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej społeczność żydowską Przemyśla. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością m.in. Ambasador Izraela w Polsce Zwi Rav - Ner, przedstawiciel Konsula Generalnego USA, Poseł na Sejm Piotr Tomański, Zastępca Prezydenta Miasta Wiesław Jurkiewicz. Jednym z gości był także Rabbi Moshe Aftergut, który do 12 roku życia mieszkał w Przemyślu, a ta uroczystość była dla niego okazją do podzielenia się kilkoma wzruszającymi wspomnieniami i do odmówienia modlitwy. Umieszczenie tablicy w tym miejscu i jej ufundowanie było wspólną inicjatywą Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i Michaela Freunda z organizacji Shavei Israel.

Przed południem, przed uroczystością, odbyło się także w Urzędzie Miejskim spotkanie  Zastępcy Prezydenta Miasta Wiesława Jurkiewicza z Ambasadorem Izraela Zwi Rav - Ner.

JPGUroczystość odsłonięcia tablicy

JPGTablica na budynku Przemyskiej Biblioteki Publicznej

JPGUroczystość odsłonięcia tablicy

JPGRabbi Moshe Aftergut

JPGSpotkanie z Ambasadorem Izraela

JPGUroczystość odsłonięcia tablicy

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl