10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XVII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich Nowy Sącz - Szczawnica

W tym roku po raz pierwszy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu uczestniczyła w XVII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich, który odbył się w dniach 22-24.05.2009 r. w Nowym Sączu. Organizatorami  zlotu było: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Sączu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy. Przemyską „Jedynkę”  reprezentowały uczennice: Jagoda Urbańczyk z klasy Va, Joanna Bednarz z klasy VIb oraz nauczycielka pani Agata Kozłowska.

W trakcie trzydniowej imprezy uczestnicząca w zlocie młodzież zwiedziła piękny Beskid Nowosądecki oraz Pieniny. Podczas tej wspaniałej imprezy, reprezentacja naszej szkoły odebrała nagrody dla laureatów ogłoszonych wcześniej konkursów. A zostali nimi: w konkursie fotograficznym – II miejsce Michał Kukurski kl. Vb, III miejsce Inga Sahakyan kl. Va, w konkursie plastycznym wyróżnienie dla Magdaleny Fiut z kl. VIa. Nasi przedstawiciele nawiązali serdeczną nić przyjaźni z inicjatorem zjazdów Szkół Sienkiewiczowskich – panem Antonim Cybulskim, dyrektorem Muzeum  Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Kolejny zlot w 2010 r. odbędzie się w Szydłowcu. Nie zabraknie  na nim na pewno uczniów z naszej szkoły. Niewykluczone, że organizatorem  XIX  zlotu w 2011 r.  będzie nasza szkoła.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl