13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 w St Joseph Primary School, Crumlin, Irlandia Północna

W dniach 31 maja – 4 czerwca pani Dyrektor Czesława Olbrych i czwórka nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym trzy lata współpracy w ramach projektu Comenius. Do Szkoły Podstawowej Św. Józefa w Crumlin przyjechało 16 nauczycieli ze szkół w Nijkerk ( Holandia), Cottbus ( Niemcy) i Weitbruch ( Francja). Gospodarze przyjęli nas bardzo serdecznie. Podczas wizyty w szkole mogliśmy podziwiać niezwykle bogate wyposażenie klas, rozmawiać z nauczycielami i uczniami. Miłym akcentem było spotkanie czwórki dzieci z Polski, którzy radzą sobie bardzo dobrze w angielskojęzycznej szkole, nie zapominając jednocześnie języka ojczystego.
 
Irlandia przywitała nas zupełnie nie irlandzką pogodą – było ciepło i słonecznie. Nasi gospodarze dumni ze swojego pięknego kraju pokazali nam skaliste wybrzeże Antrim, swoją stolicę Belfast oraz sąsiadujące z Irlandią Północną hrabstwo Donegal w Republice Irlandii.
Było to ostatnie wspólne spotkanie. Okres współpracy podsumowaliśmy spotkaniem Comeniusa, na którym koordynatorzy wymienili się upominkami i dokonali ewaluacji wspólnych działań. Projekt okazał się wielkim sukcesem – nauczyciele mogli zobaczyć jak pracują ich koledzy, uczniowie zdobyć wiedzę o krajach partnerskich i spotkać się z nauczycielami. Podczas trwania projektu korzystaliśmy z różnych technologii komputerowych i tworzyli wspólną stronę internetową. Spotkania były świetną okazją do poznania systemów edukacji w krajach partnerskich, zobaczenia wielu ciekawych miejsc, a także łamania stereotypów i zawierania znajomości i przyjaźni.
Na upominku od szkoły w Crumlin wygrawerowano napis : “Make new friends, but keep the old, oneis silverand the other gold." co można przetłumaczyć jako „ Zdobywanie nowych przyjaciół jest srebrem, pamiętanie o starych jest złotem” Nasze kontakty nie skończą się wraz z projektem, to jest pewne.

JPGNULL (83,10KB)

JPGNULL (80,03KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 19-06-2009 08:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 19-06-2009 08:26