16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 w St Joseph Primary School, Crumlin, Irlandia Północna

W dniach 31 maja – 4 czerwca pani Dyrektor Czesława Olbrych i czwórka nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym trzy lata współpracy w ramach projektu Comenius. Do Szkoły Podstawowej Św. Józefa w Crumlin przyjechało 16 nauczycieli ze szkół w Nijkerk ( Holandia), Cottbus ( Niemcy) i Weitbruch ( Francja). Gospodarze przyjęli nas bardzo serdecznie. Podczas wizyty w szkole mogliśmy podziwiać niezwykle bogate wyposażenie klas, rozmawiać z nauczycielami i uczniami. Miłym akcentem było spotkanie czwórki dzieci z Polski, którzy radzą sobie bardzo dobrze w angielskojęzycznej szkole, nie zapominając jednocześnie języka ojczystego.
 
Irlandia przywitała nas zupełnie nie irlandzką pogodą – było ciepło i słonecznie. Nasi gospodarze dumni ze swojego pięknego kraju pokazali nam skaliste wybrzeże Antrim, swoją stolicę Belfast oraz sąsiadujące z Irlandią Północną hrabstwo Donegal w Republice Irlandii.
Było to ostatnie wspólne spotkanie. Okres współpracy podsumowaliśmy spotkaniem Comeniusa, na którym koordynatorzy wymienili się upominkami i dokonali ewaluacji wspólnych działań. Projekt okazał się wielkim sukcesem – nauczyciele mogli zobaczyć jak pracują ich koledzy, uczniowie zdobyć wiedzę o krajach partnerskich i spotkać się z nauczycielami. Podczas trwania projektu korzystaliśmy z różnych technologii komputerowych i tworzyli wspólną stronę internetową. Spotkania były świetną okazją do poznania systemów edukacji w krajach partnerskich, zobaczenia wielu ciekawych miejsc, a także łamania stereotypów i zawierania znajomości i przyjaźni.
Na upominku od szkoły w Crumlin wygrawerowano napis : “Make new friends, but keep the old, oneis silverand the other gold." co można przetłumaczyć jako „ Zdobywanie nowych przyjaciół jest srebrem, pamiętanie o starych jest złotem” Nasze kontakty nie skończą się wraz z projektem, to jest pewne.

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl