6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prof. Kazimierz Braun gościem Prezydenta Miasta Przemyśla

W czwartek 18 czerwca br. w Przemyślu gościł polski uczony, reżyser i pisarz Kazimierz Braun. W imieniu Prezydenta Przemyśla gościa przyjął Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta Miasta. To była pierwsza wizyta pisarza w Przemyślu. Przybył On na zaproszenie Ojców Franciszkanów z Kalwarii Pacławskiej. W spotkaniu uczestniczył również Wiesław Morawski radny Rady Miejskiej, który towarzyszył Panu Braunowi podczas pobytu w Przemyślu.
Prof. Kazimierz Braun obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Stanowym w Buffalo. W Polsce studiował polonistykę na Uniwersytecie Poznańskim i reżyserię na PWST w Warszawie. Doktorat zdobył na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, zaś habilitację we Wrocławiu. Oficjalnie mianowany profesorem został najpierw w USA, dopiero w 1992 roku przyznano mu ten tytuł w Polsce, na podstawie uchwały z 1984 roku, którą wcześniej zablokowano ze względów politycznych.
W programie wizyty w Przemyślu znalazło się również spotkanie z aktorami i dyrekcją Towarzystwa Dramatycznego Fredreum. O godzinie 18.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się promocja najnowszej książki Kazimierza Brauna zatytułowanej „Sztuki o Polakach 10 Dni w PRL-u”.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGProf. Kazimierz Braun gościem Prezydenta Miasta Przemyśla

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl