13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileusz duszpasterza trzeźwości i promocja książki

W środę 27 maja br. w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbyło się spotkanie z ks. dr Stanisławem Zarychem - archidiecezjalnym duszpasterzem trzeźwości i promocja biografii „Pasterz” Krzysztofa Fila poświęconej osobie ks. Prałata. Uroczystość ta miała dwojaki charakter - oprócz prezentacji książki było to również świętowanie jubileuszu 60-lecia kapłaństwa ks. Stanisława. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli duchowieństwa oraz licznych mieszkańców Przemyśla i okolic.

W programie spotkania znalazły się refleksje i debata prowadzona przez ks. Zbigniewa Suchego nt. wolności oraz zniewoleń człowieka, jak też na temat treści "Pasterza". Słowo autora oraz ciepłe i serdeczne wypowiedzi bohatera książki zachęcały do jej przeczytania. Podczas debaty głos zabrał również Prezydent Robert Choma oraz ks. kanonik Stanisław Czenczek.


Wkład w program uroczystości miały świetlice Wzrastania. Polonez wykonany przez grupę najmłodszą z radymniańskiej świetlicy – otworzył spotkanie na Zamku, po nim zespół wokalny „WZRASTANIE” z Przemyśla i Radymna przywitał wszystkich gości. Nasza grupa dziecięco - młodzieżowa włączyła się również w dalszy przebieg programu umilając czas śpiewem piosenek, wśród których znalazła się ta ulubiona przez ks. Stanisława ”My chcemy życia bez palenia i bez picia…”.


Dwugodzinne spotkanie zakończyły gratulacje dla autora książki oraz życzenia dla bohatera książki i jubilata w jednej osobie. Wraz z wyrazami życzliwości składane były kwiaty i upominki wręczane przez przedstawicieli władz miasta, siostry zakonne i członków organizacji lokalnych.


Następnie cała sala odśpiewała gromko życzenia: ”Życzymy, życzymy…”. Kończąc spotkanie dostojny Jubilat wyraził wszystkim swoją wdzięczność za okazaną pamięć i modlitwę. Uwieńczeniem spotkania była degustacja jubileuszowego tortu ufundowanego przez Prezydenta i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która była inicjatorem i organizatorem tej uroczystości.

 

opr. Alicja Sabatowska

JPGJubileusz ks. prałata St. Zarycha

JPGJubileusz ks. prałata St. Zarycha

JPGJubileusz ks. prałata St. Zarycha

JPGJubileusz ks. prałata St. Zarycha

JPGJubileusz ks. prałata St. Zarycha

JPGJubileusz ks. prałata St. Zarycha

Opublikował:  | Data publikacji: 03-06-2009 15:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15