-8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kwietny Bieg 2009 w Przemyślu

W czwartek 28 maja br. do Przemyśla dobiegła sztafeta tegorocznej edycji Kwietnego Biegu. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla w granicach miasta biegaczy powitał Zbigniew Rużycki Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Po przekazaniu szarfy bieg kontynuowali maratończycy z Przemyskiego Klubu „Twierdza”. Ulicami miasta dotarła ona przed pomnik Jana Pawła II na Placu Niepodległości w Przemyślu. Biegacze oraz dzieci i młodzież przemyskich szkół złożyli przy Pomniku kwiaty, a na zakończenie odśpiewali ukochaną pieśń papieską „Barka”. Na granicy Miasta Przemyśla sztafetę przejęli biegacze z Gminy Medyka.
Biegacze wystartowali ze Starego Sącza w dniu 26 maja w 15 dni sztafeta obiegnie Polskę na odcinku 3530 km kończąc w dniu 10 czerwca bieganie w miejscu startu Kwietnego Biegu. W tym samym czasie biegacze w Krakowie pokonają 1000 okrążeń krakowskich Błoń. Celem przeprowadzenia Kwietnego Biegu jest upamiętnienie momentu rozbudzenia ducha wolności, którego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny.
Organizatorem Sztafety Kwietnego Biegu jest Stowarzyszenie 10 CZERWCA, współorganizatorami gminnych etapów Sztafety są Gminne Komitety Organizacyjne powoływane przy wsparciu władz nadgranicznych gmin. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawne przeprowadzenie tego przedsięwzięcia na terenie Miasta Przemyśla.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGKwietny Bieg 2009 w Przemyślu

JPGKwietny Bieg 2009 w Przemyślu

JPGKwietny Bieg 2009 w Przemyślu

JPGKwietny Bieg 2009 w Przemyślu

JPGKwietny Bieg 2009 w Przemyślu

JPGKwietny Bieg 2009 w Przemyślu

Opublikował:  | Data publikacji: 28-05-2009 09:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15