13.2 °C
×

Dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

21 kwietnia br na terenie szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach wzięły udział trzy osobowe reprezentacje 10 przemyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej. Każdy uczestnik zmagań turniejowych musiał rozwiązać test ze znajomości zasad ruchu drogowego oraz pokonać rowerowy tor przeszkód. Trzecią konkurencją było wykonanie opatrunku na pozorowanej ranie. Wszyscy zawodnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień związanych z ruchem drogowym   oraz umiejętnością jazdy na rowerze. Nieco więcej problemów sprawiła konkurencja polegająca na fachowym założeniu opatrunku na ranę. W klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa  Nr 6 w składzie –P.Hulak, K.Wrotny, K.Gaweł, kolejne miejsca zajęły SP Nr 16 oraz  SP Nr 1. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna  Gimnazjum Nr 1 w składzie T.Rokitowski, M.Rafalski, U.Ustrzycka, kolejne miejsca zajęły Gim. Nr 3 i Gim. Nr 5.

Gestor turnieju którym  jest Polski Związek Motorowy zlecił organizację zawodów zlecił  Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu. Współorganizatorami turnieju był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Miejska Policji oraz Urząd Miejski w Przemyślu
Turniej ma charakter wieloetapowy: eliminacje szkolne, gminne, powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. Celem który stawiają przed sobą organizatorzy jest podniesienie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowego.  Na zakończenie turnieju zarówno przewodniczący komisji konkursowej pan Tomasz Kurek z KM Policji oraz Pan Piotr Idzikowski z Urzędu Miejskiego wyrazili przekonanie ze cel został osiągnięty i dzięki temu będzie przynajmniej nieco bezpieczniej na polskich drogach.