9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XV Sportowy Turniej Miast i Gmin Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

W związku ze zgłoszeniem miasta Przemyśla do XV Turnieju Miasta i Gmin prosi się wszystkich organizatorów imprez sportowo – rekreacyjnych o przekazywanie do Wydziału Sportu, tel. 016 678 70 26, fax. 016 678 62 26, mail: informacji dotyczących organizacji w dniach 26.05. – 01.06.2009 r. turniejów, zawodów, wycieczek, rajdów i innych imprez organizowanych z okazji Dnia Dziecka – Dnia sportu szkolnego, itp.
Celem głównym przystąpienia do turnieju jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców naszego miasta, szczególnie tych, którzy dotychczas nie interesowali się rekreacją fizyczną, nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie wyjeżdżają na weekendy i wycieczki.

XV edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana po raz pierwszy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W roku bieżącym, TAFISA (Trim And Fitness International Sport For All Association) zaprosiła Polskę do udziału w planowanym na 2010 rok Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Ministerstwo Sportu i Turystyki zleciło przygotowanie tego przedsięwzięcia Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich. Podjęcie szybkich decyzji sprawiło, że Polska stała się prekursorem tego ruchu i Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich przeprowadzi już w 2009 roku, rozszerzając formułę XV Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz wydłużając termin jego realizacji na dni: od 26 maja do 1 czerwca 2009 r. - od Dnia Matki do Dnia Dziecka. Wydarzenia te wywodzą się z światowego Dnia Sportu Challenge Day, który w nie zmienionej formie odbywa się 27 maja.
Już dzisiaj wiemy, że w Europejskim Tygodniu Sportu na terenie miasta organizowanych będzie wiele ciekawych imprez sportowo – rekreacyjnych, chcemy pochwalić się nimi w województwie i Polsce, dlatego liczymy na informacje, które zostaną wykorzystane przy składaniu sprawozdania z przebiegu w Przemyślu XV Sportowego Turnieju Miast i Gmin.
Krótka informacja przekazywana do Wydziału Sportu powinna zawierać: miejsce i nazwę organizatora oraz liczbę uczestniczących w niej osób. Do zobaczenia na arenach sportowych, zielonych salach, boiskach osiedlowych i nie zapominajmy: „Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu”.

Opracował;
Z. Rużycki Naczelnik Wydziału Sportu

Opublikował:  | Data publikacji: 15-05-2009 11:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15