14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Centralna Inauguracja VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Przemyślu!

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” zapraszają do udziału w Centralnej Inauguracji VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (VIII OTCD) 1 czerwca 2009 r. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Honorowy patronat nad  imprezą objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśl.
VIII OTCD, który potrwa od 1 – 7 czerwca br. to największe doroczne święto organizowane przez Fundację ABCXXI. W 2008 r. w OTCD wzięło udział 1900 miejscowości. Przemyśl to jedno z miast najaktywniej uczestniczących w kampanii, czego wyrazem są spektakularne imprezy czytelnicze odbywające się regularnie w mieście i okolicach oraz ogromna ilość placówek uczestniczących w programach Fundacji. Centralna Inauguracja OTCD oraz konferencja edukacyjna poruszająca ważne problemy wychowawcze to okazje do przypomnienia o wielkim znaczeniu codziennego czytania dzieciom dla ich rozwoju i sukcesu. W tegorocznej Inauguracji w Przemyślu udział wezmą m.in.: Ewa Konstancja Bułhak, Ewelina Flinta, Maciej Orłoś.
Inaugurację poprzedzi konferencja edukacyjna „Jak kochać dziecko?”, która odbędzie się 14 maja br. (czwartek) w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - oddział w Przemyślu (ul. Kraszewskiego 7a). Tematami konferencji będą m.in.: zdrowie emocjonalne dziecka, wpływ mediów elektronicznych na rozwój i postawy dzieci i młodzieży, rola czytania w wychowywaniu i zapobieganiu zaburzeniom emocjonalnym oraz zachowaniom aspołecznym. Wykłady poprowadzą: Irena Koźmińska - Założycielka i Prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Elżbieta Olszewska – Dyrektor Programowy i Członek Zarządu Fundacji.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji nt. imprez odbywających się w całym kraju w ramach VIII OTCD będzie można znaleźć na stronie: www.calapolskaczytadzieciom.pl
Patronami medialnymi Centralnej Inauguracji VIII OTCD są: Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A., Polskie Radio Rzeszów. Sponsorami i Darczyńcami są: Nestle Polska S.A. –Sponsor Generalny Fundacji ABCXXI, Fundacja BREBanku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Bank PKOBP.
Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji nt. wydarzeń udziela:

Agnieszka Szymańska
Specjalista ds. Mediów
Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom
tel. Kom. 0 603 348 368
e-mail:
www.cpcd.pl
Opublikował:  | Data publikacji: 13-05-2009 14:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15