10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niemieccy uczniowie w szkolnych ławach Gimnazjum nr 3 w Przemyślu!

W dniach 5-8 maja 2009 r. w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu gościła grupa 24 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Realschule w Blieskastel w Niemczech, którzy przyjechali wraz ze swymi nauczycielkami p. Christiane Wolter i p. Annemarie Eich. Wizyta to efekt nawiązanej wcześniej współpracy pomiędzy obiema szkołami.
 
Zadbano o szereg atrakcji dla gości. Niemieccy uczniowie, w towarzystwie swych polskich rówieśników, 6 maja zwiedzili Łańcut i Krasiczyn, pozostając pod wrażeniem historycznych budowli oraz urokliwego parkowego otoczenia. W czasie popołudniowego spaceru po przemyskim Zniesieniu, podziwiali panoramę Przemyśla, by potem ochoczo przesiąść się do ‘saneczek’ i docenić tę niewątpliwą turystyczną atrakcję naszego miasta. Emocji nie brakowało.
 
Drugi dzień pobytu młodzieży z Niemiec rozpoczął się od spotkania z wiceprezydentem Przemyśla p. Dariuszem Iwaneczko, a następnie młodzi Niemcy zasiedli w szkolnych ławach i pilnie uczyli się w Gimnazjum nr 3. Wzięli udział w lekcjach języka angielskiego i niemieckiego oraz w specjalnie organizowanym na tę okazję konkursie matematycznym.

W drugiej części dnia, młodzież obu szkół spotkała się w szkolnej sali audiowizualnej na wieczorze niemiecko - polskim, podczas którego m. in. wspólnie śpiewała piosenki (w obu językach - polskim i niemieckim) wysłuchała zabawnych międzynarodowych dialogów, skeczy, anegdot oraz obejrzała specjalną gimnazjalną edycję programu pt. "Mam talent". Przemyscy uczniowie zaprezentowali swe umiejętności taneczne, wokalne oraz aktorskie, włączając do zabawy zgromadzoną publiczność- zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli. Wyjątkowa atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim, dlatego trudno było się rozstawać, popłynęły łzy wzruszenia.

Wizyty, takie jak ta, są najlepszym sposobem na wzajemne poznanie a także zbudowanie szczerych, pełnych przyjaźni i otwartości relacji pomiędzy młodymi ludźmi, których łączy wspólna przeszłość i teraźniejszość, a którzy będą tworzyć wspólną europejską przyszłość. Czy okażą się trwałe? Istnieje szansa że tak, zwłaszcza, iż już we wrześniu br. planowana jest w Blieskastel w Niemczech rewizyta przemyskich gimnazjalistów, którzy byli gośćmi niemieckich kolegów w ich szkole w listopadzie ubiegłego roku. Zdjęcia z wizyty można obejrzeć na stronie szkoły: www.gim3przemysl.eu.

JPGNULL (135,51KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-05-2009 12:35
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-05-2009 12:35