11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Integracyjne klas I gimnazjalnych.

Dnia 18.04.2009 r w Gimnazjum nr 4 odbył się już po raz dziesiąty Turniej Integracyjny dla uczniów, rodziców i wychowawców klas pierwszych.

Jak co roku organizatorem tej imprezy była Rada Rodziców, wychowawcy klas I, a także nauczyciele biologii i wychowania fizycznego.

Głównym celem turnieju jest propagowanie zdrowego stylu życia, integracja zespołów klasowych, a także ukazanie sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Gośćmi szkolnej imprezy była Pani Alicja Majka – st. asystent Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE, Pan Grzegorz Masłyk - inspektor Wydziału Edukacji oraz Pani Krystyna Flisak - pielęgniarka środowiskowa . Nad całością turnieju czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Pan Henryk Gładki, który wspomagany przez swoich kolegów Panów Wojtka Sulika, Rafała Kupeckiego i Wojtka Kamińskiego ,doskonale poradził sobie z gorąca atmosferą , która udzielała się wszystkim podczas wspólnych gier i zabaw na sali gimnastycznej.

Podczas turnieju odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu, do którego pytania przygotował nauczyciel biologii Pan Zbigniew Tomusiak. Klasy reprezentowały dwuosobowe zespoły uczniów, a wypowiedzi i prace uczniów oceniało jury składające się z przedstawiciela PSSE, pielęgniarki szkolnej oraz przedstawiciela uczniów. Po ostrej i bardzo zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce, z taką samą ilością punktów,   zdobyli uczniowie klasy I a i I b.

Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe , w których delegacje klas wspomagane przez wychowawców i rodziców walczyły o punkty rzutami do kosza, w biegach i sztafetach.. Najlepszy rezultat uzyskała klasa I b – udowadniając tym samym, iż uczniowie klasy integracyjnej mogą również osiągać wspaniałe wyniki.

Wysiłek uczniów został uhonorowany nagrodami, których fundatorem był Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich Urzędu Miasta w Przemyślu, a także Rada Rodziców działająca w naszej placówce.

JPGNULL (124,39KB)

JPGNULL (110,57KB)

JPGNULL (94,10KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-05-2009 15:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-05-2009 15:03