10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacje i zapowiedzi PCKiN

24 kwietnia 2009r. - otwarcie wystawy fotografii Jakuba Nowotyńskiego „Pomiędzy”

W Galerii Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Jakub Nowotyński przedstawił projekt „Pomiędzy”. Prezentowane fotografie obrazują inne spojrzenie artysty na to co znane i zrozumiałe. Zmiana optyki umożliwia dotarcie do tego co jest w głębi pod warstwą oczywistości. Wprowadza widza w tajemniczy świat widziany obiektywem aparatu fotograficznego.
Wiosenna aura pozwoliła Jakubowi Nowotyńskiemu na nieco inne niż zwykle rozpoczęcie wernisażu. Fotografik powitał wszystkich przybyłych już na dziedzińcu zamkowym. Po przedstawieniu artysty przez Dyrektor PCKiN ZAMEK Renatę Nowakowską miłośnicy fotografii zeszli do Galerii. A tam, w nastrojowym półmroku - jedynym źródłem światła były plafony z fotografiami – i przy lampce wytrawnego wina długo rozmawiano o wizjach współczesnego świata.
Wystawa czynna do 8 maja.
Jakub Nowotyński urodził się w 1977 r. w Karl-Marx-Stadt, wychował się w Przemyślu, a od kilku lat mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, który kształcił animatorów kultury i instruktorów rękodzieła artystycznego. Zajmuje się fotografią reporterską, artystyczną i ślubną. Współpracował z Dziennikiem Polskim w Krakowie. Jego prace można było oglądać na kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest autorem kilku reportaży m in. „Myjka” i „Autyzm”. Tematem pierwszego jest dość popularny sposób zarabiana, jakim jest mycie samochodowych szyb. Drugi reportaż to dokument, który powstał w latach 2006-2007 w krakowskich ośrodkach specjalnych dla dzieci autystycznych. W maju 2008 roku pokazano jego prace na największym festiwalu fotografii w Polsce „Miesiąc fotografii w Krakowie”. Jakub Nowotyński jest tegorocznym laureatem konkursu „Nieodkryte/Niewypowiedziane” organizowanym przez Nowy Teatr Warlikowskiego w Warszawie.

 

29 kwietnia 2009r. - Międzynarodowy Dzień Tańca - Koncert "Z tańcem przez świat"...

Koncert "Z tańcem przez świat"... odbędzie się na Zamku Kazimierzowskim o godzinie 19.00 - wstęp wolny. Odbywa się on jednocześnie z okazji Jubileuszu 15 - lecia Szkoły Tańca A-Z, którą to formację będzie można zobaczyć na deskach sceny Zamku. Tak więc wystąpią tam: Formacja Taneczna A - Z, Grupa disco "Azetki", Dance 4 Fans Club - grupa tańca nowoczesnego ze szkoły tańca A-Z oraz Dziecięcy Zespół Taneczny A - Z

JPGMiędzynarodowy Dzień Tańca (266,43KB)

JPGWystawa Jakuba Nowotyńskiego (238,06KB)

JPGWystawa Jakuba Nowotyńskiego (277,99KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 28-04-2009 10:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-02-2010 10:30