20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z podróżnikiem

Od kilku lat w Szkle Podstawowej Nr 15 w Przemyślu działa „Klub Ciekawego Człowieka”. W ramach działalności klubu cyklicznie na spotkania z młodzieżą zostają zapraszani pasjonaci różnych dziedzin – poeci, pisarze, kolekcjonerzy, dziennikarze, aktorzy, działacze społeczni. Ostatnio gościem szkoły był podróżnik Pan Andrzej Makaran. Mieszka w Stalowej Woli ale co roku kilka tygodni a czasami kilka miesięcy spędza na podróżach do najbardziej odległych zakątków naszego globu. Jego pasją są góry i tak planuje swoje wyprawy by nie tylko zwiedzić kawałek świata ale i zdobyć górski szczyt. Zwiedził Azję, Amerykę Południową i Północną oraz Afrykę.

Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 15 które odbyło się 26 marca br Pan Andrzej opowiadał oraz prezentował film z ostatniej wyprawy do Tadżykistanu. Trwała ona cztery tygodnie a jej celem było poznanie kultury i zwyczajów ludzi zamieszkujących górzyste tereny pasma północno Oliczowskiego . Opowiadając o tej wyprawie zwracał uwagę na życzliwość ludzi zamieszkujących te tereny. Podczas projekcji filmu uczestnicy spotkania mogli zobaczyć architekturę Pamiru, rzeźbę terenu oraz regionalne stroje. Punktem kulminacyjnym wyprawy było dotarcie pod masyw góry Kulin. i zdobycie największego szczytu o wysokości 5931m.

W trakcie pytań które zadawali uczestnicy spotkania okazało się ze pasją do podróżowania zarazili go rodzice czytając mu w dzieciństwie książki podróżnicze. Po spotkaniu był czas na autografy pamiątkowe zdjęcie i wywiad z młodymi dziennikarzami z szkolnej gazetki.
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl