Informacja Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

2 kwietnia o godzinie 21.37 rozpoczął działanie portal czuwamy.org.pl . Portal ma za zadanie przypomnieć młodym czas pożegnania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” razem z Faktorią Kreatywności Anda, z okazji kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II, przygotowały specjalny portal www.czuwamy.org.pl. Serwis ma charakter interaktywny. Stanowi platformę do wymiany wspomnień, doświadczeń, przemyśleń, jak również realizacji wspólnych przedsięwzięć związanych z osobą Jana Pawła II. Większość funkcji portalu aktywnych będzie jedynie przez tydzień – od 2 kwietnia od godz. 21.37 do 8 kwietnia do godz.12.00, tj. rocznicy pogrzebu Ojca Świętego.

Twórcom portalu zależy przede wszystkim na tym, aby uczestniczyć w czuwaniu dla Jana Pawła II. Zachęcają użytkowników serwisu, do tego, aby zatrzymali się chociaż na 15 minut i odszukali w sobie to co jest wciąż żywe z nauczania Jana Pawła II.
Na portalu www.czuwamy.org.pl będzie można dołączyć do czuwania wybierając dowolną godzinę w tym szczególnym tygodniu między rocznicą śmierci i pogrzebu Papieża Polaka. Ponadto będzie można zapalić wirtualną świecę i zobaczyć jak od blasku wielu świec rozjaśnia się wirtualny Plac Św. Piotra w Rzymie.

Portal czuwamy.org.pl daje możliwość podzielenia się wspomnieniami ze spotkań
z Janem Pawłem II i świadectwami z czasu jego odejścia. Internauci, którzy posiadają zdjęcia związane z Ojcem Świętym mogą je dodać do pięciu galerii tematycznych: Spotkania w Polsce, Audiencje w Watykanie, Pożegnanie, Wydarzenia po 2005 r. i Miejsca Papieskie. Dodatkowo uruchomiona jest galeria,
w której można oglądać wpisy umieszczone w księgach kondolencyjnych w kwietniu 2005 r.

Kolejna rocznica rozstania się z Janem Pawłem II ma skłonić Polaków do podjęcia dobrych postanowień, którymi będą mogli podzielić się w innymi internautami na stronie czuwamy.org.pl w zakładce Postanawiam. W dziale „Jestem z Tobą” będzie można dodawać informacje i fotografie o aktywnych znakach pamięci i hołdu, realizowanych dla Jana Pawła II w nadchodzącym tygodniu.

8 kwietnia w ostatnich dwóch godzinach aktywności portalu (10.00 – 12.00) pomysłodawcy witryny chcą ustanowić nowy Rekord Jedności internautów.

Partnerami medialnymi przedsięwzięcia są redakcje: ekai.pl, opoka.org.pl, duchowy.pl, tygodnik „Idziemy”, portal przeznaczeni.pl oraz Radio Plus Józef.
Opublikował(a):  Data publikacji: 07-04-2009 16:05 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15

Na skróty