7.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent złożył wniosek o zmianę granic miasta

30 marca br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z Mirosławem Karapytą Wojewodą Podkarpackim i złożył na jego ręce wniosek o zmianę granic miasta Przemyśla. Wniosek dotyczy włączenia w granice miasta pięciu sołectw z terenu trzech gmin: Hurko i Hureczko z Gminy Medyka, Krówniki i Nehrybka z Gminy Przemyśl oraz Kruhel Wielki z Gminy Krasiczyn.

Wniosek jest kierowany do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem wojewody, który dostarcza go Ministrowi z własną opinią. Na wydanie opinii Wojewoda Podkarpacki ma czas do 30 kwietnia (miesiąc od daty złożenia wniosku). Ostateczna decyzja o zmianie granic jest wydawana w formie rozporządzenia Rady Ministrów najpóźniej w dniu 31 lipca.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl