12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VI „Podkarpacki Jarmark Turystyczny, 2 – 3 maja 2009r.

VI  „Podkarpacki Jarmark Turystyczny, 2 – 3 maja 2009r.
Inauguracja sezonu turystycznego w woj. podkarpackim


Patronat honorowy: Zygmunt Cholewiński  Marszałek woj. Podkarpackiego


Impreza odbędzie się w dniach 2-3 maja 2009 r.  w Przemyślu.


„Jarmark” wpisał się już na stałe do kalendarza liczących się imprez turystycznych w woj. Podkarpackim. Impreza ma charakter 2-dniowy i organizowana jest w długi weekend majowy. Tegoroczna impreza odbędzie się w niezwykle urokliwym miejscu –na terenie Wzgórza „Zniesienie” w otoczeniu legendarnego „Kopca Tatatarskiego” oraz  pozostałości fortyfikacji z I wojny światowej.


W ramach imprezy odbędzie się prezentacja produktów regionalnych ze szczególnym uwzględniem oferty branży turystycznej prezentowanej przez hotele, biura turystyczne, ośrodki wypoczynkowo-rekreacyjne, zarządców atrakcji turystycznych i stowarzyszenia turystyczne. Charakter imprezy  wzbogaci oferta kulinarna prezentowana przez koła Gospodyń Wiejskich z terenu podkarpacia.


Program artystyczny wkomponowany jest w koncepcję promocji regionu. Całość imprezy uświetni Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką Turystyczną.Weźmie w nim udział polska czołówka artystów tego gatunku muzycznego. Dodatkową atrakcją będzie nocny pokaz filmów zatytułowany „Odkrywamy Podkarpacie”. Wszystkich lubiących aktywny tryb życia zapraszamy tradycyjnie  m.in. do udziału w zawodach rowerowych „REM II Przemyśl Bike MARATON – Twierdza Przemyśl” oraz w spływie kajakowym Sanem, czy wycieczkach pieszych po Pogórzu Przemyskim.  Główną ideą tegorocznej imprezy jest pokazanie podkarpacia jako „regionu z tradycją” o bogatej ofercie aktywnych form wypoczynku i kulturowych tradycji. Impreza ma pokazać, że jesteśmy miejscem gdzie można przeżyć ciekawą, wielką turystyczną przygodę. Jednym słowem w programie będzie coś dla miłośników historii, zabytków i kultury, wodniaków, piechurów, rowerzystów i pasjonatów uprawiania sportów powietrznych i ekstremalnych w niekonwencjonalny sposób zaprezentowane.


Miejsce imprezy:  Amfiteatr na „Zniesieniu” (przy Kopcu Tatarskim)

Poniżej znajdziecie Państwo do pobrania program imprezy oraz kartę zgłoszeniową dla wystawców.

 

DOTKarta zgłoszeniowa (29,50KB)

DOTprogram imprezy (58,00KB)

JPGJarmark2009 (173,79KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 31-03-2009 15:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 17-06-2009 14:29