16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Przemyśla spotkał się protestującymi pracownikami Fabryki „FORTE”

W piątek 20 marca br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z protestującymi w obronie miejsc pracy związkowcami z zakładu produkującego Meble „FORTE” S.A. Na początku marca br. Rada Nadzorcza zdecydowała o zamknięciu Fabryki Mebli FORTE w Przemyślu. Protestujący pracownicy żądają cofnięcia decyzji o likwidacji zakładu, utrzymania miejsc pracy. Do protestujących dołączyli również związkowcy z PKP Cargo, gdzie również planowane zwolnienia pracowników.
Podczas spotkania ze związkowcami, którzy blokowali dziś ul. Sobieskiego w Przemyślu Prezydent Przemyśla poinformował, iż skierował do Prezesa Zarządu Spółki FORTE informacje o pomocy dla Fabryki poprzez włączenie jej w teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W liście tym Prezydent napisał
między innymi:

„Pan Andrzej Szortyka Członek Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie, zarządzającej powołaną wyżej Strefą wyraził gotowość pomocy i włączenia się w trudną sytuację Oddziału w Przemyślu Fabryki „Forte” i objęcie Podstrefą Przemyśl terenu, na którym prowadzi działalność Zakład w Przemyślu. Finalizacja tego pomysłu umożliwiłaby inwestowanie na preferencyjnych warunkach w tym obszarze oraz kontynuowanie produkcji i procesu zatrudnienia w Oddziale Przemyskiej Fabryki Mebli „Forte” S.A. Wobec powyższej propozycji, w moim mniemaniu bardzo intratnej i wartej uwagi, zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie nią zainteresowania i podjęcie próby nawiązania współpracy z ARP S.A. z siedzibą w Warszawie”.

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPrezydent Przemyśla spotkał się protestującymi pracownikami Fabryki „FORTE”

JPGPrezydent Przemyśla spotkał się protestującymi pracownikami Fabryki „FORTE”

Opublikował:  | Data publikacji: 20-03-2009 19:27
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15