9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie sztabu antykryzysowego

12 marca br. odbyło się pierwsze spotkanie sztabu antykryzysowego, który został zawiązany po odbywających się kilka tygodni wcześniej rozmowach z przemyskimi przedsiębiorcami poświęconymi sytuacji gospodarczej w naszym mieście. Akces do sztabu zgłosiło 25 przedstawicieli firm, spółek i organizacji społeczno-gospodarczych.

Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla przedstawił propozycje działań ze strony samorządu, zwracając uwagę na planowane inwestycje miejskie i możliwe preferencje dla przemyskich firm przy ich realizacji, szczególnie jako podwykonawców. Omówił także najnowsze zmiany prawne mogące złagodzić skutki kryzysu. O planowanych centralnych inwestycjach mówił obecny na spotkaniu Piotra Tomański Poseł na Sejm RP (m.in. budowa autostrady), zaznaczając także, że pozytywnym sygnałem jest też powodzenie starań o ograniczenie liczby zwalnianych pracowników PKP Cargo. O sytuacji w PKP Cargo, a także Fabryce Mebli FORTE mówił przedstawiciel NSZZ "Solidarność".

Jednym z pomysłów zaproponowanych na spotkaniu jest przygotowanie ankiety składającej się z 5-7 kluczowych pytań dotyczących sytuacji i zamierzeń przedsiębiorstw w świetle kryzysu gospodarczego, co pozwoli ocenić dokładniej zagrożenia. Inna propozycja to rozważenie możliwości obniżenia cen paliw na stacjach benzynowych działających na terenie Przemyśla, poprzez zastosowanie konkurencyjnych cen paliw na stacjach będących w zarządzie spółek miejskich. Prezydent zobowiązał się również do wprowadzenie w życie zarządzenia dającego preferencje firmom przemyskim oraz regionalnym w korzystaniu z zamówień publicznych poniżej 14 tys. Kolejne spotkanie sztabu zaplanowano jeszcze w tym miesiącu

JPGSpotkanie sztabu antykryzysowego (256,18KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 18-03-2009 16:01
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15