22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Umorzenie sprawy przeciwko Prezydentowi przez sąd

Sąd Rejonowy w Przemyślu odrzucił dzisiaj (17 marca br.) subsydiarny akt oskarżenia Związku Ukraińców w Polsce przeciwko Prezydentowi Miasta Przemyśla, w sprawie dotyczącej spowodowania bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia w siedzibie przemyskiego oddziału Związku. Wyrok nie jest prawomocny.

Wcześniej wszczęcia postępowania odmówiła w tej sprawie Prokuratura Rejonowa, a zaskarżone postanowienie w tej materii utrzymała w mocy Prokuratura Okręgowa. Na dzisiejszym posiedzeniu Sąd stwierdził, że w świetle braku znamion przestępstwa, nie ma podstaw do wszczęcia postępowania.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl