17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert grupy Javors Trio & Kireyev - zapowiedź

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK i Przemyska Telewizja Kablowa TOYA zapraszają 18 marca o godz. 19.00 na koncert grupy Javors Trio & Kireyev. Występ czwórki jazzmanów odbędzie się na Zamku Kazimierzowskim - wstęp za zaproszeniami, informacja sekretariat PCKiN ZAMEK tel. 016 678 50 61.

Unikatowe połączenie wschodu z zachodem. Rosyjski saksofonista i amerykański pianista. Ekscytujące dźwięki etno-jazzu i post-bopu. Zespół Javors Trio & Kireyev zagra w składzie: Keith Javors (USA, pianino), Oleg Kireyev (Rosja, saksofon) oraz Andrzej Święs (kontrabas) i Krzysztof Szmańda (perkusja)

Pochodzący z Illinois Keith Javors jest uznanym przez środowisko jazzowe oraz media pianistą, producentem i pedagogiem. Jako muzyk współpracował z szerokim gronem uznanych artystów: George Coleman, Bunky Green, Conrad Herwig, Joe Lovano, czy też Gerry Mulligan. Został wielokrotnie doceniony przez czołowe pisma, takie jak „DownBeat” oraz „Jazz Times”. Jego zespoły grały na wielkich, jazzowych festiwalach: North Sea Jazz Festival, Montreux Jazz Festival, Vienne Jazz Festival oraz w klubach na całym świecie. Keith Javors pełni obecnie funkcję dyrektora artystycznego filadelfijskiej szkoły muzycznej BR Alliance for American Music.

Oleg Kireyev to światowej sławy saksofonista. Pochodzący z Rosji muzyk jazzowy regularnie zachwyca swoją grą słuchaczy na całym świecie. Występował na festiwalach w Montreux, Birmingham, Earling, kilkakrotnie na Jazz Jamboree. Jest jednym z niewielu artystów łączących jazz z elementami muzyki etnicznej, pochodzącej z terenów byłego Związku Radzieckiego. Orientalizm w połączeniu z jazzem z najwyższej półki – to oryginalne zestawienie sprawia, że na koncerty Olega Kireyeva przychodzą ludzie pragnący dawki czegoś mistycznego i niecodziennego.

JPGKeith Javors

JPGOleg Kireyev

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 12-03-2009 15:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-02-2010 10:35