13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

JAZZ NAD SANEM - koncert The Patsy Gamble Band - relacja

11 marca 2009 r. w ramach JAZZU NAD SANEM w klubie "Niedźwiadek" odbył się koncert The Patsy Gamble Band.


Patsy Gamble to saksofonistka z wieloletnim stażem scenicznym, występowała w wielu krajach świata. Pracuje m in. dla Roda Stewarda, Eugene „Hideaway” Bridgesa, Dolly James, a na stałe współpracuje z legendarnym Mickiem Jaggerem z The Rolling Stones. W Klubie „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK artystka wystąpiła już po raz drugi. Pierwszym razem grała w grupie Keith Thompson’s Strangebrew & Patsy Gamble w lutym ubiegłego roku. Koncert wzbudził wówczas duże zainteresowanie i był znakomicie przyjęty. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się jej drugi występ 11 marca br. Bilety dużo wcześniej były rezerwowane, a na sam koncert wstawił się nadkomplet widzów. Ten fakt zapowiadał, że podczas koncertu będzie gorąca atmosfera – i tak też było. Każdy zagrany utwór wywoływał burzę oklasków i gwizdów, które w trakcie grania tego rodzaju muzyki oznaczają uznanie i zadowolenie. Nie obeszło się bez bisów, które zagrane zostały przez zespół z dużą przyjemnością. Dużą przyjemność z grania dla przemyskiej publiczności liderka grupy podkreślała podczas występu kilkakrotnie.


Muzyka, którą zespół zaprezentował to przede wszystkim utwory z najnowszego krążka Patsy Gamble SECRET SOUL, który oscyluje na pograniczu jazzu, soulu i funky. Przemyśl był pierwszym miastem na polskiej trasie koncertowej promującej w/w płytę. Po nas grupa zawita jeszcze do Łukowa, Olsztynka i Rybnika.


Zespół THE PATSY GAMBLE BAND wystąpił w składzie: Pasty Gamble (saksofon, wokal - Wielka Brytania), Stanisław Sroka – (gitara - Polska), Arek Kuś (perkusja - Polska), Łukasz Gorczyca (gitara basowa - Polska).

 

tekst: Tomasz Beliński PCKiN

zdjęcia: Grzegorz Karnas

JPGKoncert Patsy Gamble Band (105,83KB)

JPGKoncert Patsy Gamble Band (123,79KB)

JPGKoncert Patsy Gamble Band (137,39KB)

JPGKoncert Patsy Gamble Band (126,94KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 12-03-2009 15:22
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-02-2010 10:30