11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie wystawy fotografii „ Obraz # ” Heinza Cibulki (Austria)

6 marca 2009 r. w galerii Zamku Kazimierzowskiego otwarta została wystawa fotografii „ Obraz # ” Heinza Cibulki (Austria). 

Wystawa zatytułowana „Obraz #” to dwa rodzaje prac: obiekty złożone z zestawu czterech autonomicznych fotografii i fotokolaże. Wszystkie prace Heinza Cibulki powstały w Polsce, gdzie artysta przez pięć lat fotografował kraj i jego mieszkańców, krajobrazy oraz codzienne życie miast i miasteczek. Powstały ciekawe zdjęcia przepojone sympatia do Polski i pełne respektu dla jej różnorodnej kultury.
Artysta wizualizując otaczającą nas rzeczywistość łączy portrety anonimowych postaci oraz wielokrotne rejestracje przestrzeni zurbanizowanej, sakralnej, prywatnej i wiejskiej, ulegające najpierw procesowi destrukcji stając się obszarem pustki, a jednocześnie wolności, w której otwiera się przestrzeń dla konstruowania własnej, autorskiej wizji współczesnej egzystencji. Ten proces prowadzi do powstania fotokolaży o różnorodnej strukturze zbudowanych z zestawianych ze sobą lub przenikających się nieprzystawalnych na pozór fragmentów rzeczywistości kuszących widza wielością koloru i różnorodnością zawartych w nich znaczeń.
Zaproszenie do współpracy z Austriackim Konsulem Generalnym i Austriackim Forum Kultury w Krakowie przyjęły cztery Galerie: Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, WuBePe w Opolu, MOZAIKA Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie i Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Galeria PCKiN ZAMEK jest pierwszym miejscem, w którym w ramach tej współpracy zaprezentowano prace austriackiego fotografika Heinza Cibulki. Wystawa będzie czynna do 25 marca br.
Heinz Cibulka, ur. 1943 w Wiedniu. W latach 1957-1961 studiował na Graphische Lehr-Versuchsanstalt w Wiedniu. Od roku 1972 tworzy cykle fotograficzne i zestawy Bildgedichte, obiekty i fotografie obiektów, cyfrowe kolaże fotograficzne oraz liczne prace medialne we współpracy z innymi artystami. Poza pracami plastycznymi tworzy także liczne konceptualne teksty i przedstawienia.
 

źródło: PCKiN

JPGOtwarcie wystawy Heinza Cibulki

JPGOtwarcie wystawy Heinza Cibulki

JPGOtwarcie wystawy Heinza Cibulki

Opublikował:  | Data publikacji: 10-03-2009 13:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-02-2010 10:35