12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Amerykańsko-polski zespół Let Me Introduce You To The End w Przemyślu

W piątek, 20 marca 2009 zespół ponownie wystąpi w Przemyślu.
W kwietniu 2008 roku projekt Let Me Introduce You to the End wystąpił po raz pierwszy w Przemyślu, w klubie Muha. Koncert odbył się w ramach pierwszej ogólnopolskiej trasy akustycznej projektu. W czasie marcowego koncertu zespół wystąpi tym razem w pełnym czteroosobowym składzie prezentując nowy materiał wizualny.
Let Me Introduce You to the End jest to projekt audiowizualny łączący fotografię artystyczną, film i rock progresywny. Początkowo bazą zespołu było Chicago, gdzie mieszkał pomysłodawca i lider projektu – Ryan Socash. Po kilku latach intensywnej działalności w USA, wydaniu dwóch płyt i ciągłych trasach koncertowych w większości stanów, Ryan Socash, niewidzący miejsca, ani możliwości swobodnej ekspresji artystycznej w skomercjalizowanym społeczeństwie amerykańskim postanowił przenieść się do Polski – kraju, który odwiedzał regularnie od czasu założenia projektu w 2000 roku. Od tego czasu bazą zespołu jest Kraków, i właśnie z Krakowem związana jest większa część materiału wizualnego prezentowanego w czasie koncertów.
Obecnie zespół, uzupełniony polskimi muzykami koncertuje w większości miast Polski promując drugą płytę projektu, wydany przez Music Corner Records/Universal Music Polska album „A Love of the Sea”. Na płycie znaleźć można nostalgiczne, delikatne dźwięki, pełne emocji i pasji. Wszystko to, wpisane w ramy szeroko rozumianego ambient-rocka.
W czasie koncertów muzycy zagrają zarówno utwory z nowej płyty, z poprzedniego albumu „The Hands Of Hope”, jak i z przygotowywanego właśnie trzeciego albumu studyjnego. Występowi towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna skomponowana ze zdjęć zrobionych przez Ryana Socasha.

Ryan Socash, autor muzyki, słów, oraz oprawy wizualnej zespołu, jest absolwentem elitarnego Columbia College w Chicago w dziedzinie fotografii oraz autorem wydanego w 2005 roku albumu ze zdjęciami pt. „Times of Growing Grimmer”. W czasach studiów nawiązał kontakt z wybitnym chicagowskim pianistą jazzowym – Mattem Nelsonem, który od tego czasu jest współtwórcą większości materiału. Matt Nelson często towarzyszy zespołowi również w czasie koncertów w Polsce. Obecny skład uzupełnia Wojciech Szupelak, gitarzysta i producent z Krakowa.
Od czasu swej pierwszej wizyty w Polsce w 2000 roku Ryan Socash marzył o zagraniu cyklu koncertów w najpiękniejszych zakątkach kraju. Teraz, kiedy Polska stała się jego nowym domem, może to marzenie zrealizować. Latem 2008 roku projekt „Let Me Introduce You to the End” zagrał w piętnastu miastach Polski występując jako duet, prezentując głównie akustyczne aranżacje materiału.

Data i miejsce koncertu:

Piątek 20 marca 2009,
Klub Niedźwiadek, Rynek 1
http://www.kultura.przemysl.pl
Przemyśl
bilety 10zł
19:30W czasie koncertów zespół wystąpi w składzie:
Ryan Socash – gitara akustyczna, wokal
Wojciech Szupelak – gitara elektryczna, wokal
Kuba Pałka – bębny, wokal
Kuba Pęcak – bas

Więcej informacji na:

www.letmeend.com
www.myspace.com/letmeintroduceyoutotheendKontakt:

Ewa Przemyska - manager

+48 605 419 402

Wojciech Szupelak - promotor

+48 602 696 575

DOTInformacja o zespole (31,50KB)

JPGNULL (147,28KB)

JPGLogo zespołu (87,27KB)

JPGNULL (5,14MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-03-2009 15:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:25