3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomóżmy Julii - koncert charytatywny

22 lutego br. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zorganizowało w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego koncert, którego celem była pomoc finansowa dla chorej, troszkę ponad dwuletniej Julii Kierkało z Medyki k. Przemyśla. Sześć miesięcy po urodzeniu lekarze wykryli u niej guza mózgu, jednak metody dotychczas stosowane nie przynoszą poprawy jej zdrowia. Szansą dla Julii jest operacja usunięcia guza w klinice w Hanowerze w Niemczech. Zabieg kosztuje 50 tys. Euro, jednak jej rodziny nie stać na jego sfinansowanie. Impreza pn. „Pomóżmy Julii” była swoistym światełkiem w tunelu, dzięki któremu powrót dziewczynki do zdrowia staje się coraz bliższy. Zebrane podczas koncertu pieniądze nie pokryją rzecz jasna w pełni kosztów leczenia, jednak rozgłos jaki nadano tej sprawie pozwala mieć nadzieję, że stanie się to już niedługo.
Podczas tej imprezy sprzedawano dzieła przemyskich artystów ofiarowane specjalnie na tę okoliczność. Swoja hojność okazali: Irena Śliwa, Zofia Bator, Małgorzata Pięta, Elżbieta i Andrzej Cieszyńscy, Młodzież z Pracowni Plastycznej MDK z Przemyśla, Pani Grażyna Stojak, Beata Kot, Leszek Matysiak, Karolina Perzer, Helena Jacyno, Marian Garwona, Maria Makar, Henryk Lasko, Lula Krzysztof. Przekazane zostały również prezenty do sprzedania na rzecz Julki od: Martyny Wojciechowskiej, Jurka Owsiaka oraz Ilony Wrońskiej. Przez cały czas trwała zbiórka pieniędzy do specjalnie przygotowanych puszek. W sumie zebrano ponad 7 tyś. złotych.
Na wypełnionej po brzegi sali widowiskowej znaleźli się również włodarze naszego miasta: Marek Rząsa Przewodniczący Rady Miejskiej, Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta Miasta oraz Jan Bartmiński Radny Rady Miejskiej. Oni również wsparli finansowo ten szlachetny cel.
PCKiN ZAMEK kieruje słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby ten koncert mógł się odbyć, a byli to: Norbert Ziętal, Monika Kamińska, Hubert Lewkowicz, Grzegorz Boratyn, Telewizja TOYA, Radio Fara, Szkoła Tańca A-Z, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, Soliści Klubu Garnizonowego w Przemyślu, Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy, Zespół Con Fuoco, Młodzież z II LO w Przemyślu, Drukarnia Papirus, Poczta Polska, Marcin Michalik.

Rodzice Julki ciągle proszą o pomoc finansową, która umożliwi wykonanie operacji. Poniżej podajemy numery rachunków bankowych:

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem
Oddział w Przemyślu
37-700 Przemyśl,
ul. Barska 15

Darowizny:
ING Bank Śląski 06 1050 1546 1000 0023 2576 7719
Z dopiskiem: Dla Julii

Konto indywidualne:
Małgorzata Kierkało
37-732 Medyka
Medyka 317

PKO BP S.A. 79 1020 4274 0000 1802 0029 2441
W tytule przelewu prosimy o podanie: darowizny Dla JULII

 

Tomasz Beliński PCKiN

JPGZespół A-Z (64,33KB)

JPGZespół Pieśni i Tańca Przemyśl (64,84KB)

JPGRodzice Julki (43,40KB)

JPGSprzedaż ofiarowanych przedmiotów (69,95KB)

JPGHarcerska Orkiestra Dęta z Żurawicy (74,82KB)

JPGKoncert dla Julii (51,59KB)

JPGZbiórka datków (72,89KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-02-2009 12:39
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15