14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Lider Małopolski dla nowego gmachu Muzeum Narodowego

Wśród wyróżnionych w tym roku tytułami w tradycyjnym konkursie "Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce - Lider Małopolski" znalazł się gmach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Kapituła organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski Konkursu zwróciła uwagę, że "odwiedzający Przemyśl turyści oraz mieszkańcy regionu otrzymali dzięki tej inwestycji możliwość zapoznania się z dziejami Ziemi Przemyskiej w bardzo nowoczesnych wnętrzach, a bezcenne zbiory należytą ochronę ".

Zgłoszenia do tytułu Lidera Małopolski nowego gmachu Muzeum dokonał w styczniu br. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. Proponując kandydaturę tej inwestycji do wyróżnienia w Konkursie zwrócił m.in. uwagę, że "Muzeum odgrywa bardzo ważną rolę w życiu miasta – jego działalność to kilkaset wystaw, blisko 300 własnych wydawnictw naukowych, popularno-naukowych, katalogów, albumów, folderów i informatorów, liczne badania z dziedziny archeologii, etnografii, historii, sztuki, zabytkoznawstwa, muzealnictwa, rzemiosła i dziejów regionu."

Uroczyste zakończenie odbywającego się po raz ósmy Konkursu, połączone z wręczeniem dyplomów i krótką prezentacją Najlepszych Przedsięwzięć Roku 2008 odbędzie się pod patronatem i z udziałem Prezydenta Krakowa, Wojewody Małopolskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego 9 marca 2008 roku w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.Opublikował:  | Data publikacji: 19-02-2009 13:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15