10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Promocja Przemyśla na Targach Turystycznych „Ferien Messe 2009”

W dniach 7 i 8 lutego br. już po raz kolejny podczas Targów Turystycznych „Ferien Messe” w austriackim Grazu promował się Przemyśl. Ta doroczna impreza jest niebywałą okazją do zaprezentowania oferty turystycznej przez wystawców z całej Europy. To największa i najbardziej prestiżowa impreza targowa w Austrii. Jest przeprowadzana w konwencji podwójnej wystawy, jedna poświęcona jest planom urlopowym, druga zaś jest wystawą nowości motoryzacyjnych. Stoisko Przemyśla zlokalizowane było na terenie polskiego stoiska narodowego, którego organizatorem był Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Wiedniu.
Stoisko Przemyśla przygotowane było przez pracowników Wydziału Kultury Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego. Prezentowane materiały cieszyły się ogromną popularnością. Odwiedzający szczegółowo zapoznawali się z ofertą turystyczną Przemyśla. Każdy miał też możliwość degustacji jadła regionalnego. Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla na zaproszenie Pana Gerolda Ortnera Konsula Honorowego RP w Grazu odbył szereg spotkań z przedstawicielami samorządów oraz firm i instytucji działających w Grazu. Austriacy są zainteresowani wspólną organizacją uroczystości z okazji 100 rocznicy wybuchu I Wojny Światowej w Przemyślu. Rozmawiano również na temat wymiany kulturalnej, a efektem rozmów jest zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Przemyśl do uczestnictwa w organizowanym w czerwcu Festiwalu Folklorystycznym. Efektem rozmów z panem Ludwigiem Raderem Dyrektorem Wydziału Spraw Europejskich i Międzynarodowych Rządu Styrii będzie uczestnictwo wystawców podczas organizowanych imprez w Przemyślu. Dariusz Iwaneczko spotkał się również z pochodzącą z Podkarpacia Panią Niną Kroll dziennikarką Miesięcznika „Monat Lifestyle Made Styria”. Ponadto przedstawiciele słoweńskiego miasta Jeruzalem zapowiedzieli swój udział w Święcie Wina i Miodu w Przemyślu.


Tekst: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl