16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta Konsula Generalnego Austrii w Przemyślu

W dniu 13 lutego br. Christophe Ceska Konsul Generalny Austrii w Polsce był gościem Prezydenta Miasta Przemyśla. W jego imieniu udział w spotkaniu wziął Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta. Wydarzenie to stało się okazją do wymiany informacji na tematy związane z przygranicznym położeniem miasta. Konsul pytał o to czy wprowadzenie strefy Schengen wpłynęło negatywnie na kwestie związane ze współpracą przedsiębiorców z Polski i Ukrainy. Dużą część spotkania poświęcono rozmowom na tematy związane z działalnością kulturalną na terenie Miasta. Konsul zapowiedział, iż dołoży wszelkich starań aby doszły do skutku sprawy związane ze wspólną organizacją – przez Polskę i Austrię - obchodów 100 rocznicy wybuchu I Wojny Światowej w Przemyślu.
Wśród pytań znalazły się również dotyczące mniejszości narodowych zamieszkujących na terenie miasta oraz mniejszości polskiej na Ukrainie. Uznaniem Konsula cieszyły się liczne kontakty i współpraca międzynarodowa naszego miasta - stwierdził, iż Przemyśl jest bardzo otwartym miastem.
Kolejnym punktem wizyty Konsula w Przemyślu było spotkanie w Bibliotece Austriackiej działającej przy Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. W programie znalazło się również spotkanie z Renata Nowakowską Dyrektorem Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”. Właśnie z inicjatywy Konsula niebawem, bo 6 marca br. otwarta zostanie wystawa prac znanego w Austrii artysty Heinza Cebulki.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGWizyta Konsula Generalnego Austrii w Przemyślu

JPGChristophe Ceska Konsul Generalny Austrii w Polsce był gościem Prezydenta Miasta Przemyśla.

Opublikował:  | Data publikacji: 13-02-2009 14:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15