9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niech miłość przemienia nas

Tak właśnie brzmiało przesłanie koncertu noworocznego „Wzrastania „ który odbył się 1 lutego 2009 w Sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
Było to już kolejne „kolędowanie dzieci i młodzieży – tydzień wcześniej grupa z Przemyśla, wyśpiewała Pastorałki w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Monte Casino. Odwiedziła najpierw oddział pediatrii gdzie oprócz prezentacji kolęd – obdarowała małych pacjentów słodyczami.
W kaplicy szpitala została natomiast przedstawiona,krótka wersja jasełkowa, podobnie było
Tegoroczne widowisko miało zróżnicowany i dostojny charakter. Oprócz treści jasełkowej, śpiewu pastorałek wykonane były tańce odpowiednio wkomponowane w zmieniającą się akcję przy żłóbku, pojawiły się małe powabne śnieżynki, oraz dzieci w strojach ludowych, w rytmie mazura.
Pomimo uśmiechów i radosnej atmosfery płynącej z autentyzmu gry dzieci i młodzieży, to treści dialogów poszczególnych postaci inspirowały do głębszego przeżycia przesłania misterium Bożego Narodzenia. Szczególne wezwanie zawierało motto : „Niech miłość przemienia nas”. Wypisane zostało ono nie tylko na pięknej dekoracji, ale też na przygotowanych okolicznościowych plakietkach, które otrzymali uczestnicy.
Bardzo cieszyła nas liczna frekwencja – prawie wszystkie miejsca wraz Sali widowiskowej były zajęte .Ważna dla nas była obecność znakomitych gości takich jak: Ks. bp. Marian Rojek, szanowni księża prałaci, siostry zakonne, klerycy oraz inni mieszkańcy miasta. Każda z przybyłych osób miała dla nas duże znaczenie gdyż, to w większości nasi dobroczyńcy czy sympatycy.
Dzieci i młodzież grająca scenie , identyfikując się ze swoimi rolami jasełkowym starały się, na miarę własnych możliwości przybliżyć wszystkim, doświadczenia betlejemskich wydarzeń. To wspaniałe wykonanie misterium ( jak było oceniane przez wielu)powstało przy osobowym zaangażowaniu Państwa Lucyny i Piotra Misińskich, P. Małgorzaty Morawskiej, Urszuli Hendzel, Natalii Pilch Elżbiety Sebastianki.
Dedykowane było (jak i to w Radymnie) dobroczyńcom Stowarzyszenia, mieszkańcom miasta i wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie.
Wobec znakomitej publiczności na czele z ks. Bp Marianem Rojkiem, na scenie wystąpił z grupą Wzrastania, polski - młodzieżowo –dziecięcy zespól Lilia z Sądowej Wiszni ,którym opiekują się na co dzień państwo: Halina i Roman Wójciccy.
Nad utrwaleniem Jasełek trudzili się: siostra Klara z Radia Fara, P Stanisław Szarzyński oraz telewizja Kablowa Toya- starający się oddać ich obraz nieobecnym.

P. Ela Maciołek; prezenterka Koncertu; w imieniu „Wzrastania” podziękowała widowni za żywy aplauz i sympatię dla wykonawców. W imieniu p. Anny Marcinek, Elżbiety Rząsy z Zarządu Stowarzyszenia, bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom ( odbiorcom jak i wykonawcom w tym grupie Polskiej mieszkającej w Sądowej Wiszni na Ukrainie) za udział w tym ubogacającym widowisku. Ze sceny też zostały skierowane podziękowania za dary rzeczowe: odzież i obuwie. od Polsko – Amerykańskiej organizacji Charytatywnej; jej prezesa Michała Ostrowskiego oraz Zbigniewa Dziatłowicza.
Szczególnie w wdzięczni jesteśmy: P. Dyrektor Renacie Nowakowskiej oraz pracownikom Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.

Życzę wszystkim czytelnikom, i nam samym inicjatorom formy scenicznej; aby treści przeżywanego okresu Bożego Narodzenia umacniały w nas gotowość do przemiany serc w codziennych zwykłych chwilach - do czego zachęcał uczestników obecny w widowisku w Przemyślu ks. Biskup Marian.


Autor: Alicja Sabatowska

JPGNiech miłość przemienia nas (358,91KB)

JPGNiech miłość przemienia nas (290,24KB)

JPGNiech miłość przemienia nas (383,39KB)

JPGNiech miłość przemienia nas (318,14KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 04-02-2009 09:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-01-2010 10:15